Bijlage P. VERSLAG wan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zutphen over 1923. Het jaar 1923 bracht voor de Openbare Leeszaal veel moeilijkheden mee van zeer verschillenden aard. Vooral verwisseling en ziekte van het personeel maakten, dat dikwijls in het dagelijksch werk achter stand kwam, zoodat geen nieuwe ondernemingen begonnen konden worden. Daarvoor ontbraken later ook de noodige geldmiddelen, toen bekend gemaakt was, dat de Rijkssubsidie belangrijk zou worden verminderd. Het ongeluk van deze Leeszaal is, dat goede vooruitzichten van de finantiën steeds op teleur stelling uitloopen. Dit gebeurde ook nu weer. Nauwelijks is men op peil met de subsidies van Rijk, Provincie en Gemeente, of het Rijk ziet zich genoodzaakt te korten, eerst 12%, voor 1924 vermoedelijk 40%. Van het uitgeven van een nieuwe catalogus, waaraan reeds begonnen was, is dan ook nu geen sprake meer. Daarom werd in het laatst van dit jaar door de waarnemende Directrice een overzicht samengesteld van de voornaamste werken, die van 1918—1923 werden aangekocht. Die lijsten zijn gratis aan de Leeszaal te krijgen. Het is te begrijpen, dat men met dergelijke vooruitzichten niet alle boeken kan aan schaffen, die wenschelijk zijn en een keuze moet doen uit de door de leden aangevraagde werken welke be paald wordt door de reeds aanwezige lectuur uit een zelfde rubriek. Verscheidene malen hoorde de Secreta resse, dat men hoogst verbaasd en teleurgesteld was zeker wetenschappelijk werk of nieuwe roman niet te vinden. De stand der finantiën laat echter niet toe alles te nemen en voor f 1.50 contributie per jaar kan men

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 215