Bijlage M. VERSLAG omtrent het GEMEENTELIJK ELECTRICITEITSBEDRIJF ie Zutphen over het jaar 1923. Ter toelichting van de hierbij gevoegde staten, welke een overzicht geven over de uitbreiding van kabelnet en aansluitingen, moge het volgende dienen. Van de plannen tot uitbreiding, door den Raad in 1923 goedgekeurd, konden slechts enkele onderdeelen worden uitgevoerd. Oorzaak daarvan was in hoofdzaak, dat de beslissing daaromtrent eerst laat kon worden genomen, terwijl, toen deze beslissing genomen was, de tijd voor uitvoering niet gunstig was en bovendien nog enkele materialen moesten worden besteld. De uitbreiding van het net bestond dan ook in hoofd zaak uit het leggen van kabel op het terrein „Wen- sinck", teneinde dien te kunnen benutten voorstroom levering bij den bouw. De zoozeer gewenschte uitbreiding van de trans formatoren-capaciteit kon ook niet tot stand komen, omdat de kortste levertijd voor de te plaatsen zuil op de Markt bij de Sprongstraat tenminste 8 weken moest bedragen. Om in het tekort nog eenigermate tegemoet te komen en om den transformator van 60 K.V.A. in de zuil Marschpoortstraat te sparen, werd deze ver vangen door een van 85 K.V.A. Eveneens werd een transformator van 30 K.V.A. in de zuil aan den Jacob Damsingel vervangen door een van 60 K.V.A. Deze vervanging was noodig geworden tengevolge van de gestadige uitbreiding van de aangesloten capaciteit in de omgeving. Voorts werd de transformator van 60 K.V.A., ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 189