Bijlage L. 14 IV. Cokesgasinrichting. Deze verkeert in goeden staat. In het tijdvak, dat geen gas gemaakt werd, is de mantel hersteld, zijn enkele stangen van afsluiters vernieuwd, sommige klep pen afgedraaid, en de cokesvulling in den scrubber vernieuwd. De blowers werden afwisselend gebruikt en werkten evenals het toestel uitstekend. V. Condensatie en Zuivering. De condensatie en zuiveringstoestellen werden, voor zooverre daarvan dubbele toestellen aanwezig zijn, afwisselend gebruikt. Ook in dit jaar werd de houten vulling van Kircham No. 1 nog niet vernieuwd, die in No. 2 blijft uitstekend werken. De toestellen verkeeren overigens in goeden staat. Het gas kon steeds voldoende gekoeld en gezuiverd worden. VI. Kolenlosinrichting. Deze werd behoorlijk onderhouden en werkte alles goed. Alle kolen werden per schip aangevoerd. VII. Stoomketels. Bij het dit jaar gehouden gewone inwendige onder zoek door het Stoomwezen bleken in beide ketels enkele plekken voor te komen, die zoodanig ingevreten waren, dat voorziening noodig was. Door de Arnhem- Bijlage L. 15 sche Sleephelling werden die plekken autogenisch opgelascht. De Wiltonvuren werden verwijderd, en weder ver vangen door de oude roosters, die nog in magazijn waren opgeslagen. Eenige brandstofbesparing is hiervan wel het gevolg geweest. De firma Doorgeest bleef met het schoonmaken belast. VIII. Electrische inrichting. De draaistroommotor blijft goed voldoen, en wordt geregeld gebruikt. Teneinde de stoommachine intact te houden wordt deze gewoonlijk des Zaterdags gebruikt om de batterij te laden, terwijl tijdens het kolenlossen, wanneer tegelijkertijd cokesgas gemaakt wordt, beiden dienst doen. De motor, de stoommachine, alsmede de beide dynamo's en de batterij verkeeren in goeden staat. Volgend jaar zullen van de accumulatorenbatterij eenige platen vernieuwd moeten worden. IX. Sulfaatfabriek. Verlies aan ammoniakwater of ammoniak kon niet worden aangetoond. De toestellen verkeeren in goeden staat met uitzondering van die, waarin de ammoniak uit het gaswater wordt gedreven. Deze naderen lang zamerhand hun leeftijdsgrens en zullen binnen enkele jaren door nieuwe vervangen moeten worden. In den afvoer der gassen kwam geen verandering, slechts enkele verstoppingen kwamen hierin voor. Aan beide reservoirs werden de noodige herstellin-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 162