Bijlage L. 10 Een door een ongeval getroffen werkman stortte de door hem ontvangen uitkeering van de Rijksverzekerings bank ten bedrage van f 31.32 bij den Boekhouder van het bedrijf. Verzekeringen. De gebouwen met de daarin geplaatste machines en toestellen, benevens de gashouders, de inventaris enz. waren na 1 Januari 1921 tegen brandschade enz. ver zekerd op beurspolis door tusschenkonist van de firma Bernard Hamburger Co. te Amsterdam voor een bedrag van f 1823250. De premie ad. f 3120.27 is in ééns bij vooruitbe taling betaald tot 1 Januari 1926. Het is gebleken, dat brand in de kolen, tengevolge van broei niet onder de verzekering begrepen is, want een verzoek tot het geven van vergoeding van arbeidsloonen voor het verwerken en voor den achter uitgang in waarde van kolen, die door broei in brand waren geraakt, werd van de hand gewezen. Bij het sluiten van eene nieuwe verzekering in 1926 moet hiermede rekening gehouden worden. Toestand der Fabriek. Gebouwen. Hieraan had het gewone onderhoud plaats. Op enkele plaatsen laat de negrine op de kap van de kolenloods los, en zal deze in den loop van het volgende jaar nagezien moeten worden. De killen van de stokerij werden in dit jaar nog niet vernieuwd. Bijlage L. 11 De regeneratieloods werd in verband met de werk zaamheden voor het maken van een haven voor N.V. Spieker en Elferink's Transport Han del Mij. voor rekening van die Vennootschap afge broken en opnieuw geplaatst in het verlengde van het zuiverhuis. Bij die gelegenheid werd de goot door eigen personeel vernieuwd. De waterdichte vloeren in de schaftkamers blijven goed voldoen. Door het personeel werd 244 keer gebruik gemaakt van de badgelegenheid, terwijl vreemde werklieden, die aan de stoomketels of ovens werkten er 26 keer gebruik van maakten. In verband met bovengenoemde werkzaamheden voor de N.V. Spieker en Elferink's Transport en Handel Maatschappij werd de sulfaatfabriek gedeeltelijk afge broken en daarna zoodanig weder opgebouwd dat de nieuwe as van het gebouw een hoek van 90° maakt met de as van het oude. Dit geschiedde voor rekening van bovengenoemde vennootschap. la. Terrein en haven. In het terrein kwam groote verandering, doordat aan bovengenoemde Vennootschap een stuk, aan de noord zijde van de fabriek, groot 184500 M2. werd afgestaan. De firma had dit stuk noodig voor het maken van een haven met toegangskanaal voor haar van de Gemeente gekochte terrein op de Marsch, achter het oude Coe- nenspark. De strook grond gelegen tusschen de fabriek en het in erfpacht afgestane terrein van de firma Den- neboom was niet breed gedoeg om een doorvaart te maken. De firma Denneboom bleek onwillig van haar

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 160