Bijlage K. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen over het jaar 1923. Het vooruitzicht, dat het museum eindelijk heropend zal worden heeft een zekere bedrijvigheid van den inwendigen dienst gevorderd, waarbij mejuffrouw v a n Alp hen, lid der Commissie, en ook enkele belang stellenden hun behulpzame hand boden, hetgeen de Commissie zeer waardeert. In Juli werd begonnen met het nazien, repareeren en schoonmaken der museum- voorwerpen. Alles om zoo te zeggen moest onder handen genomen wordenverscheidene wrakke stukken konden ter plaatse met de daarvoor aangeschafte reparatie-ingrediënten hersteld worden; enkele voor werpen moesten door deskundigen worden behandeld. Veel prenten moesten nieuw omlijst worden. De stoel van stadhouder Willem IV werd in denzelfden eenigszins desolaten toestand gelaten, waarin hij reeds vóór den brand was, evenals het kussen met de stadssleutels. Aan het einde van het jaar was het verbouwde museum nagenoeg gereed. De Commissie twijfelt er niet aan of de voorwerpen zullen beter tot hun recht komen dan vroeger, nu de localiteiten met de ruimte op den beganen grond zijn uitgebreid. Ter vervaar diging van nieuw meubilair en voor het verhuizen en plaatsen der voorwerpen werd door de Gemeente een crcdiet van f 2500 verleend, het museum zelf beschikt nog over een bedrag van ongeveer f 1000 van de assurantie voor hetzelfde doel. De inrichting zal dus met beleid en zuinigheid moeten geschieden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 149