m 1st I Bijlage I. 9 Schilders: 3 in de le, 6 in de 2e, 3 in de 3e klasse. Metselaars: 1 in de le, 4 in de 2e, 5 in de 3e klasse. Electnciens: 3 in de 3e, 9 in de 4e klasse Behangers en stoffeerders: 6 in de le, 2 in de 2e 1 in de 3e, 1 in de 4e klasse. De leerlingen hadden een leeftijd als volgt: 17 van en 13 jaar, 81 van 14 en 15 jaar, 64 van 16 en 17 jaar en 14 van 18 jaar. 93 van de ouders zijn ambachtslieden, 19 winkeliers of kooplieden, 38 landbouwers of arbeiders, 21 amb tenaren en 5 weduwen. Van de 97 leerlingen die buiten utphen wonen komen er uit Warnsveld 15, Gorssel 2b, Laren 2, Lochem 5, Borculo 2, Brummen 22 Steenderen 1, Doesburg 1, Ruurlo 4, Diepenheim 3, Vorden 7, Dieren 1, Hengelo 5 en uit Markelo 3 Door de vacatures kon het onderwijs in de betrok ken vakken niet op die hoogte blijven als het zijn moest. En er moet dan ook buitengewoon gewerkt worden om te trachten in te halen wat de leerlingen zijn te kort gekomen. Tot aanstellen van 2 nieuwe leeraren werd besloten. Benoemd zijn één leeraar voor het onderwijs in het timmeren en vakteekenen en één voor het onderwijs in het smeden-bankwerken en vakteekenen. Voor de eerstgenoemde vakken werd benoemd de Heer J. H. Hattke, bouwkundig opzichter te Enschede; voor de laatstgenoemde vakken de Heer W. Klein- bussink, leeraar aan de Ambachtsschool te Hulst. De Heer Kleinbussink trad met 1 Sept. in dienst- de Heer Hattke met 1 Nov. Door deze uitbreiding van personeel werd in een groote behoefte voorzien, want ook in dit jaar hadden anders weer vele leerlingen afgewezen moeten worden. Bijlage I. 10 Omdat te voorzien was dat de vervulling van deze nieuwe plaatsen door goed onderlegd personeel niet zoo spoedig zou plaats hebben, besloot het bestuur ook voor deze leerlingen een tweetal tijdelijke krach ten uit deze Gemeente aan te stellen. Daardoor waren de nieuwe leerlingen met 1 Mei allen geplaatst. De herstellingen aan het gebouw en die aan het meubilair werden zooveel mogelijk met de leerlingen uitgevoerd. Ook de uitbreiding van de collectie werk tuigen en gereedschappen had voor een groot ge deelte door onze leerlingen plaats. Evenals in vorige jaren werden ook in het afge- loopen jaar eenige uitstapjes met de oudste leerlingen gemaakt, o.a met de timmerlieden naar in aanbouw zijnde Middenstandswoningen te Arnhem en villabouw te Bussum; met de schilders de glasfabriek van den heer Wernink te Twello; met de meubelmakers de meubelfabriek van de firma H. Pander Zn. te Den Haagmet de metselaars de steenfabriek van den heer Meyes en die te Angerloo met de smeden-bank werkers de locomotievenloods en werkplaats van de N. S. alhier, de Motorenfabriek van Thomassen te de Steeg en de Machinefabriek Gieterij van de firma Nering Bögel Co. te Deventer. Het Bestuur der Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid, B. J. HAITSMA MULIER, Voorzitter. P. VAN DE VELDE, Secr.-Penningm.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 143