Bijlage I. 7 J- Buys, leeraar in meubelmaken, vak- en handteekenen. W. Paalman, metselen en vakteekenen. C. Versteeg, electrotechniek en vak teekenen. G. Dedden, voortgezet L.O. W. Balvers, behangen en stoffeeren. W. Croese, concierge. De heer H. J. Klooster moest wegens gezondheids redenen met 1 April ontslag nemen. Dit werd eervol verleend. In zijn plaats is met ingang van 1 Sept. de Heer G. Dedden uit Noordwolde benoemd. Gedurende Juni en Juli zijn deze lessen in voortgezet L.O. waargenomen door Mevrouw Remmelink—Hassink. De Heer M. J. de Bruin werd als leeraar in de elec- tro-techniek aan de Ambachtsschool te Arnhem be noemd. In zijn plaats werd de heer C. Versteeg uit Overschie benoemd, die 15 Sept. in dienst trad. De heer H. H. Harmsen, electricien alhier, heeft gedurende Juli en September de lessen waargenomen. Op het einde van Maart werd weer aan leerlingen die den volledigen cursus met goed gevolg hadden doorloopen, het diploma uitgereikt en wel aan: 14 leerlingen smeden-bankwerkers, 10 leerlingen timmer lieden, 4 leerlingen meubelmakers, 3 leerlingen met selaars, 2 leerlingen schilders, 4 leerlingen electriciens, en 1 leerling behanger en stoffeerder. Totaal 38 leer lingen. Het zijn smeden-bankwerkers: H. Meijer, A. Dorrestein, H. M. Enterman, A. Augustein, A. Nijhof, B. Duistermaat, J. H. Mexenaar, H. Eggink, H. G. Holterman, D. J. Bouwmeester, W. Welmers, B. H. Scholten, H. J. de Jonge, H. J. Scholten. Timmerlieden: L. W. van Tongeren, G.J.Brum- Bijlage 1. 8 meiman, B. G. Hissink, K. Vroom, G. J. de Wildt, H. Donderwinkel, J. H. Harbach, J. H. Thomassen, J. Eggink, H. Faber. Meubelmakers: G. L. Prudon, T. A. van Goor, H. J. Doornebosch, A. van de Cruysem. Metselaars: G. J. H. Warmshuis, G. Beeftink, A. van Hummel. Electriciens: H. van Regteren, G. Kieskamp, H. Lintveld, J. Th. Schaffers. Behangers en Stoffeerders: J. H. Roesteen. De gereedschappen die zij in de eerste plaats voor de beoefening van hun vak noodig hebben, ontvingen zij voor een gedeelte mee. Voor den nieuwen cursus meldden zich in totaal 106 leerlingen aan. Daarvan konden 31 in de afdeeling smeden geplaatst worden, waaronder 1 in de 2e klasse, 35 in de afdeeling timmeren, waaronder 3 in de 2e klasse, 6 in die voor meubelmaken, 1 in die voor metselen, 3 in die voor schilderen en 5 in die voor behangen en stoffeeren. Evenals vorige jaren verlieten ook nu weder enkele leerlingen de school voordat ze deze geheel door loopen hadden n.l. 11, 1 omdat hij niet bevorderd werd, 3 wegens niet kunnen, 2 wegens huiselijke om standigheden, 1 door verhuizing der ouders, 2 wegens onverschilligheid en 2 door andere omstandigheden. Op het einde van het jaar waren aanwezig 176 leer lingen, n.l. smeden: 30 in de le, 16 in de 2e, 10 in de 3e klasse. Timmerlieden ,32 in de le, 10 in de 2e, 20 in de 3e klasse. Meubelmakers: 6 in de le, 4 in de 2e, 4 in de 3e klasse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 142