xV ft Bijlage 1. Voor cursussen Dames cursus Cost, naaien 24 leer in koken 6 Fijne Keuken 11 Waschbeh. 5 Linnennaaien 2 Verstellen 3 in Fr. Handwerken 5 Kantklossen 4 Dienstb. 11 Verstellen 16 Linnennaaien Cost, naaien 15 W. en Z. mid. Handw. en Teek. 25 ngen. 127 leerlingen. Onder leiding van Mej. Offerhaus en de betrokken leeraressen werden bezocht door de leerlingen der 3kl. Hulp in de Huishouding de Zeepfabriek v. d. firma de Haas en van Brero te Apeldoorn; door bovengenoemde klasse en de leerlingen der 3kl. Dienstboden de kaasmakerij van v. Vuren te Bruin- men, de Boterfabriek te Eefde, de Machinale Strijkerij „Stijgoord" te Zutphen en Stoomwasscherij „Stijgoord" te Lochem; door de leerlingen der opleidingsklassen v/d acte Nq en Na de Spinnerijen en Weverijen v/d firma Spanjaard te Borne, de Jutespinnerij v/d firma Ter Horst te Rijssen, de Hoogere Textielschool te Enschede, de Wolspinnerij en Weverij v/d firma Elias in Tilburg en de tricot fabriek v/d firma Wiegerinck en Koch te Zutphen. Dank zij de vriendelijke medewerking van belang- Bijlage 1. 6 stellenden kon een eigen schoolbibliotheek worden samengesteld, die nu 226 Nederlandsche j 6 Engelsche i boeken telt. 58 Duitsche Totaal 290 stuks. Dankbaar voor dit begin houden wij ons voor dit deel van ons onderwijs gaarne in de welwillendheid van belangstellenden aanbevolen. Onze leermiddelen werden uitgebreid met pracht- collectie v/d firma W. Zaalberg te Leiden, voor de wollendeken fabricage; een volledige serie v/'d suiker- bereiding v/d Suikerfabriek te Bergen op Zoomplant aardige voedingsmiddelen (graansoorten) v/d firma Koopmans te Leeuwarden. II. Ambachtsschool. Het personeel was op het einde van het jaar als volgt samengesteld Directeur: J. Kruys Voorberge. F. Hartsuiker leeraar in timmeren en vakteekenen. H. J. Leferink, J. H. Hattke, R. Renssen, schilderen, vak- en hand- teekenen. H. Dijkjans, schilderen en handteekenen G. Rubingh, bankwerken, vakteekenen en stoomwerktuigkunde J. Koopmans, smeden- bankwerken en vakteekenen. W. Kleinbussink, smeden- bankwerken en vakteekenen. yy yy yy yy yy yf yy Koken yy yy yy

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 141