22 nieuwe huizen van Schut en Jurriëns door te trekken en daar een drietal boomen te verplanten. Bij raadsbesluit van 5 Maart werd ons een crcdiet verleend voor den aanleg van straten rond het keurings gebouw, de kosten werden op f 3750.geraamd. Bij raadsbesluit van 10 December werden wij gemach tigd de straten van het terrein Wensinck met klin kers te bestraten in plaats van de bestrating van z.g.n. „lichte constructie" te doen zijn. Uitbreidingsplan. In de vergadering van 10 December, boden wij U een tweede ontwerp-besluit aan tot herziening van het uitbreidingsplan voor wat betreft de Varkensweide en den Warnsveldschen Weg. Verordeningen. a. Strafverordeningen. In Uwe vergadering van 1 October werd besloten zich bij de bemerkingen van den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw tegen de verordening op de markten neer te leggen, en werd die verordening opnieuw vastgesteld, rekening houdende met die bemerkingen. Bij Uw besluit van 5 November werd de vleesch- keuringsverordening gewijzigd, in verband met de bezwaren die bij den Minister waren gerezen tegen artikel 23. 23 b. Belastingverordeningen. In Uwe vergadering van 5 Maart werd de school geldverordening in dien zin gewijzigd dat voor den onderbouw eener oude m.u.l.o. school hetzelfde school geld wordt geheven als voor gewoon lager onderwijs. Bij Uw besluit van 2 Juli werden verordeningen op de heffing en invordering van markt- en wagengeld vastgesteld en bij dat van 5 November verordeningen op de heffing en invordering van rechten, verschuldigd voor de door den keuringsdienst in het gebied van Zutphen bewezen diensten. Vleeschkeuringsdienst. In Uwe vergadering van 1 October werd besloten de werkzaamheden van den dienst ook over de ge meenten Gorssel en Warnsveld uit te strekken. Werkverschaffing. Bij Uw besluit van 22 Maart werd ons een crediet van f 55000.verleend voor gedeeltelijke ophooging bij wijze van werkverschaffing van het Coenenspark, en bij Uw besluit van 3 September een tweede crediet tot een gelijk bedrag. In Uwe vergadering van 18 April werd een bespreking gehouden over de uitvoering dezer werkverschaffing, terwijl bij Uw besluit van 3 September de beschikbaar gestelde Rijkssubsidie van 35% der loonen werd aanvaard. In Uwe vergadering van 5 Februari werd be sloten tot den aankoop van een perceel akkermaals- bosch „De Borne" onder Voorst teneinde dezen grond te ontginnen en de werklooze grondwerkers p

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 13