Bijlage I. VERSLAG der Geldersche Vereeniging voor KUNSTNIJVERHEID over het jaar 1923. De Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid exploiteert a. de Ambachtsschool en b. de Vakschool voor Meisjes, beide te Zutphen. De Vrouwenarbeidschool te Gorssel en de Nijver heidsschool voor meisjes te Lochem zijn Afdeelingen onzer Vakschool geworden. De Vereeniging telt thans nog 142 leden in Zutphen en 26 leden buiten de gemeente. ■De beide periodiek aftredende bestuursleden, de heer Ir. B. J. Haitsma Muiier en mevrouw H. A. M. Volkerszvan Vloten werden door de Algemeene vergadering herkozen. In de plaats van het afgetreden gemeenteraadslid, den heer J. Groene veld, werd door en uit den'Raad der Gemeente aangewezen de heer M. J. Mulders. Het bestuur bestaat uit: ir. B. J. Haitsma Muiier, Voorzitter, Ir. D. Molenaar, Onder-Voorzitter, P. van de Velde, Secretaris-Penningmeester, Mevr. H. A. M. Volkersz—van Vloten, G. L. Maaldrink, G. J. Kobus, H. Nieineijer, Mevr. M. de Kant—Ruitenschild, Mej. T. de Wiljes, Mej. A. A. Labrijn, Mr. H. H. Everts, te Twello, M. J. Mulders. Bijlage 1. 2 Door de directrice, mej. P. Offerhaus werd wegens huwelijk en vertrek uit de Gemeente eervol ontslag aangevraagd, hetwelk eervol werd verleend met ingang van 1 September onder dankbetuiging voor de vele bijzondere diensten aan onze Vereeniging en het onderwijs bewezen. Onder leiding van Mej. Offerhaus die op 15 Februari 1920 als Directrice in dienst trad, werd o.m. de nieuwe vakschool ingericht en betrokken, van welke moeilijke taak zij zich met bijzondere toe wijding heeft gekweten. Het bestuur waardeert dan ook hoogelijk de taktvolle wijze waarop zij hare taak gedurende ruim drie jaar heeft volbracht en zag haar ongaarne vertrekken. In hare plaats werd benoemd mej. A. C. Simmermans, in gelijke betrekking werkzaam aan de Vakschool voor meisjes te Goeszij aanvaardde haar betrekking aan onze school op 1 September. I. Vakschool voor Meisjes. Gedurende dit jaar waren aan de school werkzaam: Mej. P. Offerhaus, Directrice, Leerares in teekenen. (tot 1 Sept.) Mej. A. C. Simmermans, Directrice, (vanaf 1 Sept.) Mej. J. J. Kroeze, waarnemend Directrice, Leerares in teekenen, kunstgeschiedenis en costuumkunde. Mej. C. E. Kempf, leerares in patroonteekenen en costuumnaaien. Mej. H. Klugkist, idem Mej. N. Hoft, Mej. J. M. de Sterke, (tot 1 Oct.) Leerares idem Mej. G. Brouwer, (van 1 Oct.—15 Nov.) Leerares idem Mej. Chr. Nipius (vanaf 15 Nov.) Leerares idem.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 139