Bijlage H. VERSLAG der Commissie tot WERING van SCHOOLVERZUIM te Zutphen, over het jaar 1923. Aan den Raad der Gemeente ZUTPHEN. In de samenstelling der commissie vrnd., kwam dit jaar geen verandering, terwijl in de Januari-ver- gadering ook het aftredende bestuur met op één na algemeene stemmen werd herkozen, n.l. I. Gimberg Voorz., A. K. Klaren, 2de Voorz., G. W. Ormel Secretaris, Mevr. M. C. O. Jansen-Hilbers, 2de Secr., die allen hun herbenoeming aannamen. De commissie vergaderde 26 maal en had 121 ge vallen van schoolverzuim, als bedoeld in art. 19 1 der Leerplichtwet, te behandelen. Absoluut school verzuim kwam dit jaar niet voor. Door één of meer leden der commissie werden 40 ouders bezocht om hen op hunne verplichting ten opzichte van het ter school zenden hunner kinderen te wijzen. Zeer dikwijls hadden deze bezoeken een gunstig resultaat. Omtrent de redenen van het verzuim valt weinig bijzonders op te merkenevenals vorige jaren waren over het algemeen de oorzaken huiselijke omstandigheden; Bijlage H. 2 op broertje of zusje passen; met vader of moeder uitgaan; voorgewende of althans weinig beduidende ongesteldheid; lichte bezigheden verrichten enz. Ook in de verdeeling van het verzuim over de verschillende scholen kwam weinig verandering, zoo als uit onderstaand staatje blijkt. Openb. school A B C D E F G H 1 11 11 17 2 13 14 4 20 12 gevallen. Bijz. school Dav. Evek.str. Oude Wand R.Kath. jongensschool 12 meisjes 5 Gewoonlijk zijn de ouders wel van goeden wille, althans volgens hun zeggen. Meestal echter meenen zij, „dat het op zoo'n enkel verzuim toch niet aan komt" en bedenken daarbij niet, dat juist zoo'n enkel verzuim voor het klassikaal onderwijs zeer storend werkt, maar inzonderheid op het plichtsbesef der kinderen een hoogst verkeerden invloed heeft. De commissie geeft zich daarom steeds alle moeite om deze verkeerde meening der ouders te bestrijden. De Commissie tot W. v. S. te Zutphen, J. GIMBERG, Voorzitter. G. W. ORMEL, Secretaris. Zutphen, Februari 1924.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 138