Bijlage E. 6 Chr. school voor lager onderwijs. Een zevende leerjaar is zeer noodig. Verder gaf deze sehool geen aanleiding tot opmerkingen. Chr. school voor M. U. L. O. Geen opmerkingen, alleen de vraag of de vraag behelzende de algemeene opmerkingen niet beter aan de inspectie Zutphen van U. L. O. kan gedaan worden. R. K. jongensschool. De resultaten van het onderwijs mogen goed genoemd worden; behalve de gewone vakken van a tot i werd als steeds onderwijs gegeven, deels onder deels na schooltijd in de vakken 1. m. en p. R. K. meisjesschool (St. Annaschool.) De school is verdeeld in een afdeeling A van 6 en een afdeeling B van 8 jaarklassen waar Fransch, Duitsch en Engelscli onderwezen wordt. Vervolgcursus school H. Geen opmerkingen. Vervolgcursus school F. Deze cursussen worden gehouden van 6—8 uur des Maandags, Dinsdags, Don derdags en Vrijdags. De cursussen beginnen 1 Oct. en 1 Maart. Chr. school voor L. O. In het najaar van 1923 is het vervolgonderwijs stopgezet. Vervolgcursus R. K. jongensschool. In de eerste drie maanden werd aan 13 kinderen vervolgonderwijs ge geven. Wegens het stopzetten der Rijksvergoeding en daar het leerplan niet parallel liep met die der open bare vervolgcursussen in deze gemeente werd de vervolgcursus voorloopig niet gecontinueerd. Bijlage E. 7 Schoolgebouwen. School A. Toestand evenals vorig jaar; hierin is geen verandering gekomen. School B. Toestand goed. School C. Toestand school goed. School D. Geen opmerkingen. School E. De schoollokalen verkeeren in goeden staat, het gebouw werd uitwendig geverfd. School F. Toestand vrij goed, de banken in de le klasse zijn opnieuw geverfd. Behoefte aan een speelplaats. School G. Toestand goed. Er zijn twee klassen school banken geverfd. Klasse zeven kreeg nieuwe banken. School H. Toestand goed, in lokaal 6 werd een nieuwe vloer gelegd. School I. Van vijf lokalen zijn alle banken geverfd. Chr. school voor L. O. Toestand laat in meerdere lokalen te wenschen over. Er is in 1923 voor 24 nieuwe banken geld toegestaan. Chr. school voor M. U. L. O. Toestand zeer goed. R. K. Jongensschool. Toestand bleef stationair. De speelplaats vraagt dringend verbetering, deze is het grootste deel van het jaar een modderpoel.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 123