Bijlage E. 4 voor de drie hoogste klassen wel de uiterst bereikbare grens is. Door verschillende omstandigheden zijn er soms meer, op een moment waren in de 4e klasse 34 leerlingen, wat met het oog op het karakter der school ongewenscht is. Behalve in de vakken a tot en met k wordt nog onderwijs gegeven in het Fransch in de vijfde en zesde klasse, aan iedere klasse 3 uur per week. De ouders der kinderen juichen dit ten zeerste toe. Voor het onderwijs in de vrije- en ordeoefeningen werd na Sept. weder gebruik gemaakt van het lokaal op het Broederenkerkplein. Nuttige en fraaie handwerken worden gegeven aan de klassen 3, 4, 5 en 6, aan elke klasse 2 uur per week. Het leerplan is ingericht naar het doel der school opleiding voor H. B. S. en gymnasium. Er zijn geen parallel-klassen. De school telt 192 leerlingen. School B. Een groot deel der leerlingen is niet be stemd of geschikt voor opleiding voor middelbaar of gymnasiaal onderwijs, wat het peil van het onderwijs drukt. Het leerplan is volkomen in overeenstemming met school A. De lichamelijke oefeningen hebben weinig resultaat, 's Zomers is de binnenplaats der school waar de oefeningen gehouden worden te warm en moeten alle daarop uitkomende lokalen gesloten blijven, om overlast te voorkomen, 's Winters is deze te tochtig. School C. Aan deze school geeft de toestand van het onderwijs geen aanleiding tot opmerkingen. School D. Geen opmerkingen. School E. De toestand en de resultaten van het onderwijs waren over het algemeen bevredigend, voor Bijlage E. 5 de invoering van nieuwe methoden bestonden geen termen. Op 14 Sept. werden 5 leerlingen van school I naar school E overgeplaatst, hieronder waren er drie die school I weer van school C had overgenomen. Tengevolge van de opheffing van het 7e leerjaar van school I werden op 8 Oct. opnieuw 8 leerlingen naar school E overgeplaatst. Onder deze 8 bevonden er zich weer 3, die op 21 Aug. van school C naar school 1 waren overgebracht. Totaal moesten dus 13 leerlingen van andere scholen in het 7e leerjaar op school E een plaats vinden. Dit leerjaar telde daardoor het maximum aantal leer lingen dat het hiervoor bestemde lokaal kan bevatten. Het spreekt dat door deze samenvoeging van leerlingen van drie verschillende scholen tot één zevende leerjaar van school E de voortgang van het onderwijs in het zevende leerjaar van school E vertraging moest ondervinden, en de rustige gang van het onderwijs in die klasse storend moest worden beïnvloed; uit den aard der zaak moest de aansluiting te wenschen overlaten, daar immers aan drie scholen niet gelijktijdig dezelfde leerstof kan aan de orde zijn. Ook andere factoren spelen hier een rol: methoden .leerboeken e.a. School F. Geen algemeene opmerkingen. School G. De toestand van het onderwijs geeft geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Het onderwijs in het Fransch liep met de zomervacantie af (7e leerjaar). School H. Geen bijzondere opmerkingen. School I. Geen opmerkingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 122