Bijlage D. 56 Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg: Aantal leerlinapn a' in de gemeente woonachtig 54 (b. niet in de gemeente woonachtig 56 Mej. Haspels had de maand Juni verlof voor haar Doctoraal-examen. Zij werd ver vangen door den Heer Samson Cand. Klass. Lett. De heer Phaf werd 4 Mei ongesteld en 25 Mei vervangen door Mej. Kromsigt. Mr. D ijs tra vroeg 1 September ontslag voor Staatswetenschappen. Benoemd werd de heer E. Visser. De heer Phaf werd 1 September niet herbenoemd. In zijn plaats kwamen Dra. A. J. L. Kromsigt en de Heer C. Thomassen. De Heer S. J. F. Bosch vroeg ontslag en werd 1 September vervangen door C. v. d. Waals. Dr. A. Lazonder, die tijdelijk benoemd was, vertrok ook 1 September. In zijn plaats werd benoemd Drs. F. Minnema. Bijlage D. 57 Als nieuwe leeraren werden 1 September benoemd de Heer J. de Nooij voor Ge schiedenis en Mej. P. M. v. d. Weel voor Lichamelijke oefening meisjes. De toestand van het onderwijs mag be hoorlijk worden genoemd. Wegens de on gelijkheid der leerlingen geeft in de eerste klasse het Fransch nog al aanleiding tot moeilijkheden. De hulpmiddelen verkeeren in voldoenden staat. De uitbreiding van het schoolgebouw zou vóór 1 September gereed geweest zijn, doch tengevolge van de staking in de bouw vakken wordt het wel Paasch-vacantie eer een gedeelte in gebruik kan worden genomen. Tot zoolang is de schoolruimte beperkt. Tengevolge van de nieuwe salarisregeling hebben reeds twee leeraren ontslag aange vraagd. De vrees is niet ongewettigd dat meerderen zullen volgen. De Commissie van Toezicht op het Middelbaar-Onderwijs. C. BIJL, Voorzitter. J. L. FABER, Secretaris. Mannelijke leerlingen Vrouwelijke leerlingen Klasse voor volledig voor enkele voor volledig voor enkele onderwijs lessen onderwijs 1 lessen I 28 10 1 II 28 12 III 17 1 IV 4 4 V 4 1 VI Totaal 81 28 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 119