Wo Bijlage D. 52 56 smeden-bankwerken, 62 timmeren, 14 meubelmaken, 12 schilderen, 10 metselen, 12 electrotechniek, en 10 behangen en stoffeeren. De uitgaven voor de school, met inbegrip van rente en aflossing, hebben bedragen f 72433,5972, terwijl ontvangen werd f 12781,78. Voor nadere bijzonderheden verwijst de Commissie van Toezicht, evenals ten aanzien van de Vakschool voor meisjes, naar het Jaarverslag der Qeldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid zelve. VII. Vakschool voor Meisjes. De Vakschool voor meisjes wordt beheerd door de Geldersche Vereeniging voor Kunst nijverheid. Onderwijs wordt gegeven in: Costuum- naaien, linnennaaicn, nuttige en fraaie hand werken, teekenen, koken, huishoudkunde en waschbehandeling. Behalve een Directrice zijn aan de school werkzaam 16 leeraressen en 1 huishoudster. De Directrice, Mej. P. Offerhaus werd met ingang van 1 September op verzoek eervol ontslagen wegens huwelijk, in haar plaats werd benoemd Mej. A. C. Simmer- mans, die een gelijke betrekking vervulde Bijlage D. 53 aan de Vakschool voor Meisjes te Goes. Aan een leerares werd op verzoek eervol ontslag verleend wegens huwelijk, welke vacature eveneens werd vervuld. Op 1 Januari waren ingeschreven 131 leerlingen voor volledige opleiding en 146 leerlingen voor verschillende cursussen. Bij de Staatsexamens slaagden voor de Nijverheidsonderwijsakte Nq 2 leerlingen en voor de akte Na eveneens 2 leerlingen; 9 leerlingen behaalden de lagere akte nuttige handwerken. Na het volgen van den volledigen cursus werden ontslagen: 5 leerlingen met diploma costuumnaaien, 1 met diploma huishoud ster, 3 met diploma hulp in de huishouding, 4 met diploma dienstbode en 9 met diploma nuttige en fraaie handwerken, terwijl 6 leerlingen uit verschillende afdeelingen de school zonder diploma hebben verlaten. Op het einde van het jaar waren inge schreven voor volledige opleiding 166 leer lingen en voor de verschillende cursussen 127 leerlingen. De uitgaven voor de school, met inbegrip van rente en aflossing der bouwkosten, beloopen f 97083,23'/2ontvangen werd een bedrag van f 16964.1472. De Vrouwenarbeidschool te Gorssel en de school der Vereeniging tot bevordering van Nijverheidsonderwijs te Lochem zijn afdeelingsscholen van de Vakschool.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 117