Bijlage D. 50 Voor stenografie, machineschrijven en Fransch meldden zich niet voldoende leer lingen aan. Bij besluit van Burgemeester en Wet houders werden 8 mannelijke en 4 vrou welijke leerlingen vrijgesteld van betaling van schoolgeld, terwijl 10 mannelijke en 2 vrouwelijke leerlingen werden toegelaten tegen betaling van half schoolgeld. De boeken werden van gemeentewege aan 1 leerling verstrekt. Programma. In verband met de jubileumfeesten werd op 6 en 7 September vacantie gegeven. Gebouw. De verbeteringen aan het gebouw van de Handelsschool kwamen ook der Handels avondschool ten goede; een verbetering in de gasverlichting werd meer in het bijzon der voor de Avondschool aangebracht. Leermiddelen. De leermiddelen van de Handels school werden tevens gebruikt voor de Handelsavondschool. VI. Ambachtsschool. De ambachtsschool te Zutphen wordt beheerd door de Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid. Onderwijs wordt gegeven in de volgende vakken smeden, bankwerken, timmeren, metselen, schilderen, meubelmaken, electrotechniek, behangen en stoffeeren. Bijlage D. 51 Dit onderwijs wordt gegeven door den Directeur en 13 leeraren. Aan den leeraar in voortgezet lager on derwijs werd op verzoek eervol ontslag verleend om gezondheidsredenen; de lee raar in electrotechniek werd in gelijke be trekking benoemd aan de ambachtsschool te Arnhem. Deze beide vacatures werden in den loop van het jaar weder vervuld. Het groot aantal leerlingen, dat zich ieder jaar aanmeldt voor de vakken smeden en timmeren, vereischte meer leeraren in die vakken en werd onder goedkeuring van den Minister in elk dier vakken een leeraar aangesteld. Voor de noodige uitbreiding van de school werden echter nog geen gelden toe gestaan. Tot den nieuwen cursus werden 81 leer lingen toegelaten. Om verschillende redenen verlieten 11 leerlingen de school, voor dat zij deze geheel hadden doorloopen. Met diploma werden ontslagen: 14 leerlingen smeden-bankwerken, 10 timmeren, 3 metselen, 4 meubelmaken, 2 schilderen, 4 electrotechniek, en 1 leerling behangen-stoffeeren, te zamen 38 leerlingen. Op het einde van het jaar werd de school bezocht door 176 leerlingen, namelijk:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 116