Bijlage D. 46 H. Hovestreijdt, D. A. Jansen, Ma. Kok. Pa. Plieger, C. H. van Rheede, Ma. Ba. Ha. Romeijn, Ja. H. Schepers en D. J. Scholten. Het diploma als Duitse he handels correspondent werd uitgereikt aan 2 mannelijke en 2 vrouwelijke leerlingen. Af gewezen geen. Geslaagd: B. D. Bast, D. A. Jansen, Ga. Ma. Romeijn en Ja. Ha. Schepers. Het diploma als Nederlandse lie Han delscorrespondent werd behaald door 2 mannelijke leerlingen, nl.: J. Ordelman en J. G. W. Schnoor. Afgewezen 1 mannelijke leerling. Van de geslaagden voor boekhouden be haalden: B. D. Bast, H. J. Bilderbeek, H. Hovestreijdt en D. A. Jansen het Mercuriusdiploma boekhouden, uitge reikt door de Federatie van Handels- en Kantoorbediendenvereenigingen in Neder land. Van de geslaagden voor Engelsch, be- Bijlage D. 47 haalde D. J. Scholten eenzelfde diploma voor Engelsche handelscorrespondentie ter wijl Mej. Ma. Kok het diploma Engelsche handelscorrespondentie verwierf, uitgereikt door de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. Bij den aanvang van den nieuwen cursus keerden van de bevorderden 7 niet terug, terwijl van de niet bevorderden en niet geslaagden 16 de school verlieten. De inschrijving van nieuwe leerlingen had plaats in de maand Mei 1923. Met de leerlingen, die zich later aanmelden werden geplaatst 49 nieuwe leerlingen, als volgt verdeeld Het aantal leerlingen bedroeg bij den aanvang van den nieuwen cursus: Klasse. Mannelijke leerlingen Vrouwelijke leerlingen Totaal. I 19 2 21 11 2 3 5 III 5 1 6 IV 6 2 8 V 3 6 9 Totaal 35 14 49

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 114