Bijlagen D. 40 Op haar verzoek werd Mej. J. E. van der Worp met ingang van 18Januari 1923 eervol ontslag verleend. Voor den verderen duur van den cursus werd de heer Broekhuizen belast met het onderwijs in het Engelsch in klasse 1 en 2. Bij besluit van Burgemeester en Wethou ders van 14 Maart 1923 werd den heer P. A. ter Weer tijdens de ziekte van den heer K. Koiter de waarneming van diens lessen opgedragen. De heer C. G. Sterkenburg wenschte niet meer voor een benoeming in aanmerking te komen, terwijl door vermindering van het aantal klassen de diensten van den heer A. C. Mantels in den nieuwen cursus niet meer noodig waren. Voor den cursus 1923/1924 werden den heer Broekhuizen naast Aardrijkskunde Bijlage D. 41 de lessen in Duitsch in klasse 1 en 2 op gedragen. De heeren P. H. J. van den Berg en J. K. van der Schaaft, hoewel door de Commissie van Toezicht voor een vaste benoeming voorgedragen, werden op voor stel van Burgemeester en Wethouders in de raadsvergadering van 3 September 1923 voor het schooljaar 1923/1924 benoemd. Door het wegvallen van één vierde klasse konden de lessen in de Handelswetenschap pen thans alle gegeven worden door de heeren Leijs en Van derSchaaff en kon de directeur zich belasten met het onderwijs in de Engelsche taal in klasse 1 en 2, zoo dat geen nieuwe docent benoemd behoefde te worden. Tengevolge van ziekte, familie-en andere omstandigheden konden 84 uren niet ge geven worden; hiervan werden 53 uren waargenomen, voor 9 uren werden klassen gecombineerd, terwijl 22 uren onvervuld bleven. De volgende tabel geeft een overzicht: LEERAREN LEERVAKKEN. Aantal uren C. Kamp, Directeur A. Broekhuizen K. Koiter (w.n. directeur) J. Kroesc M. N. H. Leijs J. W. Mensink R. Schouten P. H. J. v. d. Berg J. K. v. d. Schaaft Engelsche taal Duitsche taal en Aardrijkskunde Engelsche taal en correspondentie Handelsrckenen en boekhouden Handelswetenschappen Rekenen, schrijven en Nederlandsch Nederlandsche taal en correspon dentie Duitsche taal en correspondentie 1 landelswetenschappcn 6 8 7 6 6 7 7 7 9 Totaal 63

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 111