XfL l\3 Bijlage D. 34 en 1 mannelijke leerling, die alleen Neder- landsch in de 1ste klasse volgde. De uitslag der bevordering tot hoogere klassen was als volgt: Van de jongens konden dus ruim 26% niet bevorderd worden, terwijl de meisjes allen bevorderd werden. Alle leerlingen der 4e klasse namen deel aan het eindexamen, dat werd afgenomen ten overstaan van de Commissie van Toe zicht en een Commissie uit vertegenwoor digers van den handel. In deze Commissie hadden zitting de heeren: J. W. H. Blaauw, Ir. D. J. Bosman, G. J. Dijkerman, F. C. Gies, J. H. Hietink, A. H. W. Koch, H. Mulderije, J. M. Ubbens, daartoe uitgenoodigd door Burgemeester en Wethouders. Het schriftelijk gedeelte, dat de vakken Bijlage D. 35 Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Boekhouden,Handelsrekenen, Staathuishoud kunde, Wiskunde, Natuurwetenschappen en Warenkennis, Stenografie en Machineschrij- ven omvatte, had plaats van 11 tot 20 Juni. Het door de leeraren beoordeelde werk circuleerde daarna bij de Commissie. Het mondelinge onderzoek, dat de vakken Fransch, Duitsch, Engelsch, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Natuurwetenschappen en Warenkennis en Handelskennis en -recht omvatte, had plaats op 26 en 27 Juni. Voor elk vak werd iedere leerling 15 minuten geëxamineerd in tegenwoordigheid van een lid van de Commissie van Toezicht. Er slaagden 10 vrouwelijke en 11 man nelijke leerlingen, terwijl 2 mannelijke en 1 vrouwelijke werden afgewezen. De namen der geslaagden zijn: Marie Beek, Fenny Boer, G. Boesewinkel, J. M. D. Both, Dina Bril, Cato van Broekhuijzen, W. J. A. Coppé Rina Dirks, E. J. H. Duistermaat, H. C. van Du ijl, W. H. Freriks, Henny Garretsen, Fie Hartog, Trui Hesselink, Mannelijke leerl. Vrouwelijke leerl. Klasse. Aantal bevor derd Niet be vorderd Aantal bevor derd Niet be vorderd 1 7 6 1 3 3 II 22 16 6 14 14 III 17 12 5 8 8 Totaal 46 34 12 25 25

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 108