Bijlage D. 26 werken aan de vrouwelijke leerlingen; dit zal echter eerst een aanvang nemen in het volgende schooljaar. De mannelijke leerlingen ontvangen af zonderlijk onderwijs in lichamelijke oefening; de vrouwelijke leerlingen worden voor dit onderwijs gecombineerd met de leerlingen van de hoogste twee klassen der hoogere burgerschool. Het onderwijs in machineschrijven aan de leerlingen der 2de klasse na Kerstmis 1922 werd gegeven in het gebouw der Middel bare Handelsschool, waar van de daar aan wezige en een tweetal nieuwe machines gebruik werd gemaakt. Onder leiding van den heer M. N. H. Leijs bracht de 1ste handelsklasse op 27 Juni een bezoek aan een Veem te Amster dam en de 2de klasse op 3 October aan de Tentoonstelling voor Kantooradministratie te Deventer. Qebouw. Hiervoor wordt verwezen naar het verslag van afdeeling A. Leermiddelen. Aangeschaft werd voor: Handelswetenschappen: 1 abonnement op de Beknopte Sociaal Econo mische Kroniek. Natuurkunde: eenige lantarenplaatjes. WarenkennisVerzameling van koloniale producten van het Koloniaal Museum. 1 Technologische verzameling voor Hennep. Bijlage D. 27 Bibliotheek. Ten geschenke werd ontvangen: Tilburg als Woonstad en Nijverheidscentrum. Dr. M. G. de Boer. Leven en bedrijf van G. M. Roentgen (gedenkschrift der Maatschappij „Fijenoord"). In het schooljaar 19221923 werden in 14 zittingen aan 26 leerlingen 434 boeken uitgereikt. III. Nijverheidsavondschool. De Nijverheidsavondschool die nueen 5-jarigen cursus heeft, had 'op 1 Januari 1923 nog geen leerlingen voor de 5de klasse, daar de Burgeravondschool die aan deze school voorafging slechts een 4-jarigen cur sus had. Op het einde van Maart 1923 waren op de Nijverh. avondschool 148 leerlingen aan wezig, waarvan 49 in de 1ste, 42 inde 2e, 42 in de 3de en 15 in de 4e klasse. Op de cursussen voor aanverwante vak ken waren toen 80 leerlingen, waarvan 23 timmerlieden, metselaars en meubelmakers, 10 smeden-bankwerkers, 21 teekenaars en schilders, 17 typografen en 9 electriciens. Wegens het ontbreken der 5e klasse had dit jaar geen eindexamen plaats, zoodat ook geen leerlingen met een getuigschrift de school hebben verlaten. Evenals vorige jaren stelde J onkvr. C. Engelen weer een bedrag beschikbaar waarmede, met dat uit het legaat Dietz,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 104