lot Bijlage D. 24 van 10, namen deel aan het eindexamen. Bij besluit van Burgemeester en Wet houders van 23 April 1923 waren als Ge committeerden bij dat eindexamen aan gewezen Mr. Dr. G. W. J. Bruins, hoogleeraar aan de Nederlandsche Handelshoogeschool te Rotterdam; Ir. H. W. de Kr u ij ff, directeur van den Keuringsdienst in het gebied van Zutphen; L. J. Spier, koopman te Zutphen; Mr. W- F. Tromp Meesters, mede directeur van de Geldersche Credietvereeni- ging, afdeeling Zutphen; en als plaatsvervangend Gecommitteerde: Ir. B. J. Kerkhof, directeur van een bureau voor wegenbouw te Zutphen. Hunne benoeming werd goedgekeurd bij beschikking van den Minister van O. K. en W. van 4 Mei 1923. Het schriftelijk gedeelte van het examen had plaats op 1, 4, 5, 6, 7, 8 en 11 Juni, het mondeling gedeelte op 6 en 7 Juli. In de eindvergadering op 7 Juli werd de uitslag vastgesteld en aan de candidaten medegedeeld. Er slaagden 7 mannelijke en 2 vrouwelijke candidaten, terwijl 1 mannelijke candidaat moest worden afgewezen. De namen der geslaagden zijn in alpha- betische volgorde: H. H. Elzas. H. Hietbrink. Bijlage D. 25 D. Levison. H. J. van der Linde. Th. M. B. Pröpper. Mej. J. Reesink. H. Schuttevaêr. W. J. Siemens. Mej. M. G. F. Tacke. Hunne voorloopige bestemming is: 1 vrouwelijke volgt de lessen aan eene Huishoudschool 2 mannelijke gaan in de zaak van hun vader 1 mannelijke is geplaatst op een kantoor 1 mannelijke studeert voor surnumerair bij de registratie. 1 mannelijke studeert voor surnumerair bij de belastingen 1 mannelijke volgt de lessen aan de Textielschool te Enschedé; 1 mannelijke volgt de lessen aan eene Handelsschool te Lausanne; terwijl 1 vrouwelijke nog geen bestem ming heeft kunnen vinden. Verordeningen. Voor wijzigingen wordt verwezen naar het verslag van afdeeling A. Bij beschikking van den Minister van O. K. en W. van 8 Maart 1923 werd de afdeeling B opgenomen onder de erkende Hoogere handelsscholen met het recht tot het afgeven van een einddiploma. Programma. Bij Gemeenteraadsbesluit van 3 Sep tember werd besloten tot geleidelijke in voering van onderwijs in vrouwelijke hand-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 103