Jo Bijlage D. 18 zelligheid gelijkt. De gasverlichting bestaat uit staand gloeilicht op in den regel defecte branders zonder lichtkappen en is ten eenenmale onvoldoende. Verbetering is hier dus wel noodig. Zooals reeds is vermeld kwam het nieuwe gymnastieklokaal tot stand en kon 1 Sep tember in gebruik worden genomen. Hoe wel dit lokaal ontworpen is als onderdeel der hoogere burgerschool en er mede in directe verbinding staat, hebben Burgemees ter en Wethouders beslist dat het geen deel van de hoogere burgerschool zal uit maken, maar een tweede gymnastiekschool is onder het rechtstreeksche toezicht van het hoofd der gemeentelijke gymnastiek school. Het is dan ook reeds gebleken dat bij den bouw van het lokaal met de mo gelijkheid van een dergelijke beslissing geen rekening was gehouden. Naast de oude klacht over het straatru moer in de Waterstraat moge weer eens de aandacht gevestigd worden op den hin der dien het onderwijs bij voortduring on dervindt van de straatmuziek op verschil lende dagen der week èn aan de voor- èn aan de achterzijde der school. Wij mogen de aandacht vestigen op de wenschelijkheid om bij het uitreiken van vergunningen tot het maken van straatmuziek de noodige voorwaarden te stellen in het belang van het onderwijs. Ter gelegenheid van het regeeringsjubileum Bijlage D. 19 werd van het gemeentebestuur een portret van H.M. de Koningin ten geschenke ont vangen dat thans de vestibule siert. Er wer den een zevental platen, reproducties naar oude en jonge meesters, aangekocht. Ver meerderd met eenige Vaevoplaten dienen zij voor wandversiering in de verbeterde lokalen, zoodat deze nu een gezelligen in druk maken, wat van de overige lokalen der school nu juist niet beweerd kan worden. Leermiddelen. Aangeschaft werden voor: Natuurkunde: 1 demonstratie galvanometer verschillende toestellen voor lichtproeven. Nat. Historie: 27 opgezette dieren, Aus der Heimat, Jahrgang 1923. Vrouwelijke handwerken: 3 naaimachines, 1 bord met ruitjes, 1 groote verstelkaart, 2 groote maas- kaarten. Bibliotheek. Aangekocht werden: 1. Boudier-Bakker. Het spiegeltje. J. Ligthart, Letterkundige Studiën. De kleine Johannes. W. J. Long. Op herten uit. N. van Suchtelen. De stille lach. A. de Wit. De wake bij de brug. Tevens werden abonnementen genomen op „de Levende Natuur" en op „Droom en Daad", Tijdschrift voor jonge meisjes. In Maart werd een supplement op den Catalogus gedrukt en aan de leerlingen uitgereikt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1923 | | pagina 100