Bijlage B. 24 HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. Het nieuwe gebouw voor den keuringsdienst van waren aan de Van Heeckerenlaan, in liet vorig jaar verslag vermeld, kwam gereed en werd den 21 sten December geopend door den heer Commissaris der Koningin in tegenwoordigheid van vele genoodigden, waartoe ook de leden der Commissie behoorden. De Wet op de vleeschkeuring trad 1 Juli in werking; met de gemeenten Gorssel en Warnsveld werd eene overeenkomst aangegaan, waarbij, voorloopig voor één jaar, de vleeschkeuringsdienst in die gemeenten, aan die der gemeente Zutphen werd toegevoegd deze regeling trad in werking op 1 October 1922. De Commissie ontving ook in dit jaar maandelijks van Burgemeester en Wethouders ter inzage, een staat van de gehouden slachtingen, invoer, sterilisatie, af keuringen enz. door den keuringsdienst van vee en vleesch in deze gemeente. Naar aanleiding van eene bespreking in een der vergaderingen der Commissie over de zoogenaamde gezondsheidsmelk, die door de Zutphensche melk inrichting in den handel wordt gebracht, besloot de Commissie, tol den Directeur van den Keuringsdienst voor waren de vraag te richten, of naar zijne meening, deze gezondheidsmelk ongekookt kan worden gebruikt. Uit het daarop ontvangen antwoord bleek, dat genoemde Bijlage B. 25 directeur zelfs bij melk, die onder de hoogste eischen der tegenwoordige melkhygiëne is gewonnen en behan deld, toch voor het ongekookt gebruiken daarvan, de verantwoordelijkheid niet gaarne op zich zou willen nemen. De Commissie besloot daarop, omtrent de behandeling en winning dezer melk, die afkomstig is van eene inrichting die onder Brummen is gelegen, nadere inlichtingen in te winnen bij den Rijksztiivelconsulent. Dit onderwerp was nog in behandeling bij het opmaken van dit verslag. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Flierover zijn geen mededeelingen te doen. Een staat van verordeningen en besluiten der gemeente Zutphen, in het belang der Volksgezondheid vastgesteld, of daarmede in verband staande en nog van kracht op 21 December 1922, is als Bijlage VI aan dit verslag toegevoegd. HOOFDSTUK XII. Onderwerpen niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. Van Burgemeester en Wethouders ontving de Com missie om advies een brief van de afdeeling Zutphen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 88