Bijlage B. 20 De verschillende gevallen van Febris typhoidëa, Roodvonk en Diphteritis hebben zich voorgedaan als volgt Maand. Diphteritis. Febris typhoidëa. Roodvonk. Januari Februari 1 Maart 2 1 April 1 1 Mei 5 Juni 1 Juli 2 Augustus September October 1 3 November 2 3 December 1 lö 1 7 Zooals uit vorenstaande opgave blijkt was het aantal gevallen van besmettelijke ziekten grooter dan in liet daaraan voorafgaande jaar. Het aantal gevallen van Roodvonk bleef gelijk aan dat van het vorige jaar, het aantal gevailen van Diphte- ritis dit jaar 10 bedragende, was in 1921 slecht terwijl één geval van Febris typhoidëa voorkwam. Ter kennis van de Commissie kwamen 3 gevallen van mazelen, terwijl mededeeiing werd ontvangen van het voorkomen van scabiës in elf gezinnen. Bijlage B. 21 Door den gemeentelijken ontsmettingsdienst werden in deze gemeente in dit jaar verricht 34 woning-en 10 schoolontsmettingen. Tot ontsmetting van lijf-en andere goederen, toebchoorende aan inwoners dezer gemeente werd in 1922 100 maal van den gemeentelijken ontsmet tingsoven gebruik gemaakt, terwijl het ziekenrijtuig 7 maal werd ontsmet. Door den gemeentelijken ontsmettingsdienst werden verder buiten de gemeente verricht 15 woningont smettingen, terwijl bovendien 53 maal van den ontsmet tingsoven werd gebruik gemaakt voor ontsmetting van lijf- en andere goederen uit verschillende omliggende gemeenten. Burgemeester en Wethouders zonden de Commissie afschrift van een brief, door hen aan alle geneesheeren hier ter stede gericht, betreffende de gevaren, die voor de gezondheid van schoolgaande kinderen kunnen ontstaan, door het medegebruik van schoollokalen voor particuliere lessen. Met belangstelling nam de Commissie kennis van dezen aan de geneesheeren gerichten brief en gaf dit onderwerp in een der vergaderingen aanleiding tot eene uitvoerige bespreking. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Over dit onderwerp valt niets mede te deelen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 86