Bijlage B. 18 24. Het plaatsen van een kettingtrommel met elec tromotor, Noorderhaven No. 1. 25. Het oprichten van een boekdrukkerij, Spittaal straat No. 62. De adviezen op deze kennisgevingen door de Com missie uitgebracht, hebben zich ook nu weder bepaald tot het in overweging geven van voorwaarden, aan de vergunning te verbinden, opdat de omwonenden en de omgeving geen nadeel zouden ondervinden van rook, afgewerkte gassen en schadelijke dampen, hin derlijke trillingen, geraas, enz. en tol het voorstellen van zoodanige bepalingen, waardoor nadeel voor de volksgezondheid wordt voorkomen. Het was de Commissie aangenaam, dit jaar van Burgemeester en Wethouders afschriften te ontvangen der besluiten, door hen op de ingekomen hinderwet- aanvragen genomen, waardoor de Commissie van die besluiten geregeld op de hoogte bleef. Op het verzoekschrift tot het oprichten van een huidenzouterij, hiervoor onder No. 7 genoemd, advi seerde de Commissie de vergunning niet te verleenen en wees er tevens op, dat het haar bij onderzoek was gebleken, dat de voorwaarden waaronder tot de op richting der huidenzouterij Zuiderhaven Mo. 6 vergun ning was verleend (zie jaarverslag 1920) niet volledig waren nagekomen. Burgemeester en Wethouders gaven vergunning voor een huidenzouterij in liet perceel Zuiderhaven No. 4 en 5 onder overeenkomstige voor waarden, als in het jaarverslag over 1920 vermeld. Bijlage B. 19 De benzinebewaarplaats met pompinstallatie op het Stationsplein, hiervoor onder No. 11 vermeld, kwam niet tot stand. De Commissie ontving van Burgemeester en Wet houders afschrift van een Kon. Besluit d.d. 17 Augustus 1922, waarbij onder het opleggen van eenige voor waarden, alsnog vergunning' wordt verleend tot oprich ting van een benzinebewaarplaats op het perceel Sprongstraai No. 3, vermeld onder No. 17 in het jaarverslag over 1921 HOOFDSTUK VII. Ziekten. In den loop van het jaar 1922 werden door de Commissie kennisgevingen ontvangen, van de volgende aangiften van gevallen van besmettelijke ziekten: 1. Aziatische cholera 2. Typhus exanthematicus 0. 3. Febris typhoidëa 1 (1921 0). 4. Pokken 0. 5. Roodvonk 7 (1921 7). 6. Diphteritis 16 (1921 6). 7. Dysenterie 0. 8. Pest 0. 9. Gele koorts 0. 10. Meningitis cerebrospinaiis epidemica 0.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 85