Bijlage B. 16 eene opmerking, waarin reeds van gemeentewege werd voorzien. Ook bezocht de Commissie de nieuw gebouwde Vakschool voor meisjes op het Vischpoortplein. Deze, uit een hygiënisch oogpunt uitmuntend gebouwde school, met hare ruime goed verlichte en verwarmde lokalen, maakte op de Commissie een alleszins gun- stigen indruk. b Fabrieken en Werkplaatsen. In dit jaar ontving de Commissie van Burgemeester en Wethouders kennisgevingen van 25 bij hen inge komen verzoekschriften, naar aanleiding van Artikel 1 der Hinderwet. Deze verzoekschriften betroffen 1. Het oprichten van een steendrukkerij, Lieve Vrouwenstraat No. 2. 2. Uitbreiding eener smederij door het plaatsen van electromotoren, Oudewand No. 50. 3. Het uitbreiden eener bakkerij, Laarstraat No. 55. 4. Het oprichten van een moffelinrichting aan het Baggeroord. 5. Het oprichten van een smederij, Oudewand No. 26. 6. Het uitbreiden eener fabriek voor het vervaar digen van galapetriet, door het bijplaatsen van verschil lende persen, Hoornwerk No. 31 en 32. 7. Het oprichten van een huidenzouterij, Zuider haven No. 4 en 5. 8. Het oprichten van een benzinebewaarplaats met pompinstallatie, Nieuwstad No. 61. Bijlage B. 17 9. Het uitbreiden eener bakkerij met electrische beweegkracht, Apenstert No. 15. 10. Het uitbreiden en vergrooten eener papierwaren- fabriek, Laarstraat No. 132. 11. Het oprichten van een benzinebewaarplaats met pompinstallatie op het Stationsplein. 12. Het uitbreiden eener bakkerij met electrische beweegkracht, Laarstraat No. 55. 13. Het uitbreiden eener bakkerij door bijplaatsing van een oven, Lange Hofstraat No. 23. 14. Het plaatsen van electromotoren in de smederij, Beekstraat No. 47. 15. Het uitbreiden eener bakkerij met electrische beweegkracht, Oudewand No. 30. 16. Het oprichten van een benzinebewaarplaats, Laarstraat No. 28. 17. Het uitbreiden eener boekdrukkerij met electri sche beweegkracht, Beukerstraat No. 77. 18. Het oprichten eener smederij, ververij en timmer werkplaats, Paardenwal No. 5. 19. Het vervangen van een oven door een heete luchtoven in de bakkerij Barlheze No. 31. 20. Het oprichten van een smederij, Lieve Vrou wenstraat No. 5. 21. Het uitbreiden eener slachtplaats, Beekstraat No. 10. 22. Het vervangen van een stoommachine door een electromotor, Waterstraat No. 34. 23. Het plaatsen van een electromotor in de slagerij Vaaltstraat No. 7a.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 84