Bijlage B. 14 met drie vermeerderd, terwijl op het Pottebakkershofje vier privaten werden bijgebouwd. In eene klacht over stank van konijnen in een perceel in de Spiegelstraat, kon door de Commissie nog geen verbetering worden verkregen. In een der vergaderingen werd de vraag gedaan, waarom de Commissie in den laatsten tijd niet meer om advies ontvangt, de plannen en teekeningen, betref fende te bouwen woningen met rijkssteun. Men ver moedde, dat de oorzaak hiervan gelegen was, in de instemming van den Minister van Arbeid met de opvat ting van het gemeentebestuur van 's-Gravenhage, dat alleen het advies der Gezondheidscommissie wordt vereischt, indien zich bij de woningbouw-plannen bijzondere vragen van hygiënischen aard voordoen. De Commissie besloot hierover een schrijven tot Burgemeester en Wethouders te richten en aan hen te verzoeken, ook al mocht de opvatting van het gemeentebestuur van 's-Gravenhage door hen worden gedeeld, haar in het vervolg toch eventueele plannen ter kennisneming te willen zenden. De woningen van de bouwvereeniging „Christelijk Nationale Werkmansbond en Patrimonimum" aan den Weg naar Laren en aan den Buitensingel, van de bouwvereeniging „de Woning" aan den Marschweg en van de bouwvereeniging „de Goede Woning" aan de Hemonystraat (le Pofferdykdwarsstraat), waarvan de Commissie in het jaar 1920 van Burgemeester en Bijlage B. 15 Wethouders de plannen om advies ontving, werden in dit jaar afgebouwd en naarmate zij gereed kwamen, ter bewoning in gebruik genomen. Hierdoor is het aantal goede arbeiderswoningen in deze gemeente met 121 vermeerderd, waaronder zich 28 woningen bevinden aan den Weg naar Laren gelegen, van een beter type dan de overigen. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de Woningwet, voer- en vaartuigen. Hierover valt niets te vermelden. Voor het aantal baden wordt verwezen naar bijlage IV. HOOFDSTUK VI. Scholen, Fabrieken en Werkplaatsen. a. Scholen De Commissie bezocht de bewaarscholen op den Paardenwal, in de Bornhovenstraat en in de Hoven. Bij deze bezoeken maakte de Commissie enkele opmerkingen omtrent den toestand van sommige lokalen van de scholen in de Bornhovestraat en in de Hoven, welke ter kennis van Burgemeester en Wethouders zullen worden gebracht, terwijl van de Bewaarschool op den Paardenwal de rioolafvoer aanleiding gaf tot

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 83