Bijlage B. 8 HOOFDSTUK III. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering daarvan is verricht. a. Watcrloopen, slooten, enz. Hieromtrent zijn geen mededeelirĂ¯gen te doen. b. Verzameling en afvoer van vuil (mestvaalten, goten, enz.). Een bewoner der Houtmarkt klaagde bij de Commissie over vochtigheid in zijn benedenkamer en in zijn kelder, waarschijnlijk veroorzaakt door een lek in een afvoer- leiding bij zijn buurman. Hoewel de vochtigheid op verschillende plaatsen zichtbaar was, kon de oorzaak niet met zekerheid worden vastgesteld. Bij een onder zoek in de aangrenzende woning bleek, dat de eigenaar daarvan niet ontkende, dat de vochtigheid door de afvoerleiding in zijn perceel werd veroorzaakt en dat hij reeds een onderzoek daarnaar had doen instellen, maar dat de kosten voor hem te groot waren om deze leiding, die ook door zijn winkel loopt, te laten opbreken en herstellen. De Commissie richtte een schrijven tot Burgemeester en Wethouders met verzoek een onderzoek te laten instellen, teneinde na te gaan of wellicht op eenvoudige wijze verbetering kon worden verkregen. In verband met deze klacht, vestigde de Commissie tevens de aandacht op eene kraan der waterleiding in den winkel, waaronder geen lekbad aanwezig was. Later ontving de Commissie van Burgemeester en Bijlage B. 9 en Wethouders bericht, dat uit een ingesteld onderzoek was gebleken, dat de oorzaak der vochtigheid wel in het riool moest worden gezocht en dat door otider- grondsche aansluiting aan het gemeenteriool verbetering kon worden verkregen. Daar echter de eigenaar niet in staat was, de kosten daarvan te dragen, kon de klacht niet worden opgeheven. De Commissie ontving eene klacht van bewoners van een perceel op het Rijkenhage, over stank en vervuiling van een open goot, loopende door een gang onder hunne woning gelegen. Uit een ingesteld onder zoek bleek, dat deze gang niet meer als uitgang werd gebruikt, doch nu diende tot afvoer van vuil en water van een daarachter gelegen perceel, uitkomende in het Oudewand. Daar deze klacht zeer gegrond was, werd een schrijven daarover tot Burgemeester en Wethouders ger.icht, waarbij op spoedige verbetering werd aan gedrongen. Hoewel de eigenaar eerst niet bereid bleek daartoe mede te werken, heeft hij ten slotte toch den gang laten schoonmaken eu eene nieuwe rioleering aangebracht, waardoor deze klacht volledig werd opgeheven. Bewoners van eenige woningen in de Wanne, klaagden over vervuiling en verstopping van eene gemeenschappclijkegootachter hunne woningen gelegen. Na ingesteld onderzoek besloot de Commissie deze klacht aan Burgemeester en Wethouders over te brengen en ontving later van dit college bericht, dat door den eigenaar dezer woningen afdoende verbeteringen waren aangebracht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 80