Bijlage A. 8 voorschotten (en bijdragen) door in de gemeente ge vestigde of aldaar werkzame toegelaten vereenigingen, vennootschappen of stichtingen. Omtrent deze punten zullen in het verslag over 1923 uitvoerige mededeelingen worden opgenomen, omdat van de verleende voorschotten in het afgeloopen ver slagjaar nog geen bijdragen en annuïteiten zijn vast gesteld. Verscheidene met voorschot gebouwde wonin gen zijn reeds in gebruik genomen. 41. Mededeelingen omtrent de toelating, handhaving, intrekking van de toelating of ontbinding van ver eenigingen, vennootschappen of stichtingen. HOOFDSTUK IX. Verdere verrichtingen ter uitvoering van de Woningwet. 42. Toepassing van art. 52 der Woningwet. Hieromtrent valt niets te vermelden. 43. Naleving van de voorschriften der Woningwet omtrent loodsen, keten, tenten en andere soortgelijke inrichtingen. Aan de Directie der Nederlandsche Spoorwegen is in 1922 vergunning verleend tot het bouwen van twee woonkeeten op het stationsemplacement, in verband met de woningschaarschte. Bijlage A. 9 HOOFDSTUK X. Overige verrichtingen tot verbetering der volkshuisvesting 44. Verrichtingen van het gemeentebestuur tot ver betering der volkshuisvesting, niet aangeduid onder 1 tot 39. De Minister van Arbeid heeft, ondanks herhaalde verzoeken, zijn afwijzende houding inzake de verhoo ging van de bijdrage aan de Middenstandswoning- bouwvereeniging „Deventerweg" gehandhaafd. Bij raadsbesluit van 19 December 1922 is besloten tot verhooging van het bij raadsbesluit van 13 Decem ber 1921 toegestane bedrag met f 30554.99, mits de vereeniging zich verbindt f 23000 terug te betalen in 40 naar 4 berekende annuïteiten. 45. Verrichtingen van vereenigingen, vennootschap pen, stichtingen en particulieren tot verbetering der volkshuisvesting, niet aangeduid onder 1—40. a. Toepassing Woningnoodwet. Sedert de in werking treding der Woningnoodwet zijn onder goedkeuring van den Minister van Arbeid 5 aanvragen om een perceel aan zijn bestemming te onttrekken, toegestaan, terwijl 3 aanvragen zijn ge weigerd. b. Steunregeling particulieren bouw. Sedert de inwerkingtreding van het Koninklijk Besluit van 8 November 1920 No. 29 zijn op 18 aanvragen bouwpremies verleend, omvattende 46 woningen, 1 winkel, 1 winkelwoonhuis en 1 bovenwoning. Bouwpremie werd geweigerd op 2 aanvragen, waar-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 75