128 Aan M. 0/y tot oprichting ecner steendrukkerij met plaatsing van een electromotor van 3 P.K. den Directeur der N.V. „Van Heel's Qalapetriet- fabriek" tot vergroofing harer inrichting en plaatsing van 4 hydraulische en 4 mechanische persen. J. B. Damen tot oprichting eener smederij met plaatsing van 2 electromotoren resp. van 5 en 1 P.K. de Coöp. Ver. Amsterd. Huidenclub tot oprichting eener huidenzouterij. W. A. J. Wittkampf tot oprichting van een benzine bewaarplaats. W. J. Jolink tot uitbreiding zijner bakkerij door plaatsing van een oven. de fa A. G. van Zuilekom tot oprichting eener moffelinrichting. C. Veenhuijsen tot uitbreiding der bakkerij door plaatsing van een electromotor van 3 P.K. I.Levison tot uitbreiding der bakkerij door plaatsing van diverse machines, gedreven door een electro motor van 2 P.K. de N. V. Centr. Bakkerij tot uitbreiding der bakkerij en plaatsing van een electromotor van 5 P.K. J. G. van Hulst tot uitbreiding der smederij door plaatsing van 2 electromotoren resp. van 3 en '/4 P.K. J. Boks tot uitbreiding der boekdrukkerij door plaatsing van een snelpers en electromotor van 3 P.K. de fa L. L. Dullaert en Co. tot oprichting van een bergplaats van jacht- en metaalpatronen. A. J. Veldkamp tot oprichting van een smederij. M. de Winter tot vergrooting der slachtplaats. 129 b. Vervening bestaat in deze gemeente niet. c. Mijnwezen evenmin. d. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden hierin een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg' in 1922 f 6807,49, tegen f 10068,37 in 1921. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlandse/ie Handel. Markten (niet vermeld in hoofdstuk XI. Landbouw en Veeteelt). Op de veemarkt werden aangevoerd 9801 koeien, 4524 kalveren, 282 schapen en 3846 varkens en in den op de Veemarkt aanwezigen stal, 2915 koeien en 872 kalveren. De opbrengst aan marktgeld van vee, gebracht op de markt en in den stal, bedroeg in totaal f 2506,94. b Buitenlandse/ie Handel. De opgaven van in- en uitvoer worden niet verstrekt. c. Scheepvaart langs de rivieren, kanalen en vaarten. Wij geven hiervan een overzicht door de navolgende staten.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 66