118 Zomer- en Stoppelknollen. Er werden weinig stoppelknolien verbouwd. De opbrengst was goed. Groen gemaaide klaver. (Klaverhooi, le en 2e snede). Van de groen gemaaide klaver was de le snede niet groot, tengevolge van de droogte de 2e snede was goed. Van de Luzerneklaver was de le snede eveneens beneden liet middelmatige. Welen hooilanden. De wei- en hooilanden leverden voor zoover ze ondergeloopen waren in den voorzomer een goede opbrengst. Ook de opbrengst van de lage gronden was goed, vele liooge perceelen zijn echter in den voorzomer totaal verdroogd en leverden heel weinig gras. Het hooigras was op de publieke verpachtingen hoog in prijs. Tuinbouw. Het voorjaar en de voorzomer waren over het algemeen ongunstig voor den tuinbouw tengevolge van de droogte en koude. De prijzen der groenten waren toen vrij hoog. De nazomer was veel gunstiger, zoodat er overvloed van groenten was en derhalve de prijzen weer lager werden. 119 Vruchtenteelt. Het jaar 1922 was een buitengewoon goed fruitjaar, vooral wat pruimen, appels en peren betreft. De fruit- prijzen waren dientengevolge zeer laag. Kweckcj'ij en vruchtboomen. Boomkweekerijen zijn in deze gemeente niet. De vruchtboomen hadden dit jaar weinig van ziekten of ongedierte te lijden. De appelbladroller veroorzaakte nogal schade, aangezien hier aan de bestrijding weinig wordt gedaan. Opmerkingen aangaande Bijenteelt. Bijenteelt is in deze gemeente hoofdzakelijk lief hebberij. De opbrengst aan honing was weer gering. De prijs der honing zeer hoog. Maatschappijen, genootschappen, enz. ter bevordering van den Landbouw. De af deeling Zutphen—Warnsveld van de Geldersch Overijsselse/ie Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25en April 1904. Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 61