116 De opbrengst was boog vooral wat het zaad betrof, nl. 40 ML. per H A. De geteelde soorten waren hoofd zakelijk Petküser, Schlaraffen, Zeeuwsche en Gulicker- rogge. Legering had niet plaats. Haver. Het aantal 14.A. beteeld met haver bedroeg dit jaar 26,40. Het gewas is totaal mislukt tengevolge van den drogen voorzomer en ernstige fritvliegenbeschadiging. Enkele gedeelten werden weer aangeploegd en met koolraap beteeld. De verbouwde soorten warenProbsteijer- en Gouden- regenhaver. Erwten. De beteelde oppervlakte mei erwten, die droog geoogst worden, was slechts 2,50 H.A.de opbrengst was 30 H.L. Stamboonen. (Om droog te worden geoogst). De beteelde oppervlakte bedroeg 5,40 H.A. De opbrengst hiervan bedroeg gemiddeld 30 H L. per H.A. Aardappelen. De verbouwde oppervlakte bedroeg dit jaar 81,15 H.Awaarvan 25,40 H.A. met vroege aardappelen 117 bepoot was. De opbrengst was buitengewoon goed en bedroeg 400 H.L. van de late, en 160 H.L. van de vroege soorten. Krulziekte kwam veel voor, de aardappelziekte deed weinig nadeel. De prijzen voor consumptieaardappelen waren zeer laag. Mangelwortels. Dit jaar werd 32,26 H.A. met mangelwortels en veevoederbieten verbouwd. De opbrengst was zeer goed. De verbouwde soorten waren roode- en gele Eiken- dörfer, Barris van Schludstrup, Roode Mammouth en Jaapjespeen. Knolrapen (Hoofdgewas en 2e gewas). De beteelde oppervlakte bedroeg 2.S0 H.A. De opbrengst was goed. De knolziekte kwam op enkele perceelen veel voor. Wortels of Paar denpeen. De wortels werden hier ten deele voor veevoeder en ten deele verbouwd voor menschelijk voedsel. De opbrengst was hoog en de kwaliteit goed. De ver bouwde oppervlakte bedroeg 5.90 H.A. Verbouwd worden hoofdzakelijk de Diepenveensche en Flakkeesche roode. t

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 60