72 HOOFDSTUK V Ia. Medische Politie. a. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Wat de regeling van den ontsmettingsdienst betreft, wordt verwezen naar het verslag, dat als bijlage Na. hierachter is afgedrukt. Zie verder de hierachter als bijlagen afgedrukte verslagen ten opzichte der volkshuisvesting (bijlage A), het verslag der gezondheidscommissie (bijlage B), de verslagen der commissie inzake de waterleiding en de gemeente-reiniging (bijlagen L. en N.). b. Heerschcnde ziekten. In 1922 kwamen 7 gevallen van roodvonk, 16 van diphtheritis, 11 van scabies en 1 van febris typhoidea voor. Gezorgd werd dat riolen en uitmondingen van grach ten gecne schadelijke uitwasemingen konden verspreiden. c. Begraafplaats. In deze gemeente bestaan drie begraafplaatsen, n. I. een algemeenc begraafplaats aan den Warnsveld- schen weg, 73 een bijzondere begraafplaats voor Roomsch-Kalholieken aan den Warnsveldschen, en een bijzondere begraafplaats voor Israëlieten, aan den Vierakkerweg. Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de begraafplaats ter aarde besteld a. Op de algemeene begraafplaats 237 b. begraafplaats voor Roomsch-Katholieken 39 c. Israëlieten 2 Totaal 278 De begraafplaatsen verkeeren in goeden staat en voldoen aan de behoeften. d. Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aan het door provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis ingediende verslag over 1922 wordt het vol gende ontleend. Ziekenhuis. Behalve de directrice bestond het verplegend per soneel uit 18 verpleegsters en 1 verpleger. Aan liet hoofd der huishouding stond een huishoudster. In het ziekenhuis, inbegrepen het lazareth werden 330 mannen en 307 vrouwen verpleegd, totaal 637 patiënten met 14675 verpleegdagen. Van deze 637 patiënten werden ingevolge art. 20 van het reglement 56 mannen en 51 vrouwen totaal 107 patiënten met 3318 verpleegdagen, gratis verpleegd, terwijl ingevolge op dracht van het Burgerlijk Armbestuur voor 42 mannen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 38