68 23. de drie duikers in den Vierakkerweg. De aanhoudende en buitengewone droogte in het zomerjaargetijde van 1921 bracht de snel naderkomende noodzakelijkheid van vernieuwing van het bovendek van de ljsselbrug aan het licht. Een bijna geheele vernieuwing van liet bovendek bleek noodig te zijn, terwijl herstelling van het onderdek niet achterwege kon blijven. Bij raadsbesluit van 13 December 1921 werd een crediet van f 30800.verleend om tot de vernieuwing over te gaan. In het afgeloopen jaar werd met het werk begonnen voor de vernieuwing van het bovendek worden voorzoover het afkomend mate riaal niet kan worden gebruikt, blokjes van hard hout gebruikt, het materiaal dat thans algemeen de voorkeur heeft. Door het slechte weer werd het werk tijdelijk stopgezet; in het voorjaar van 1923 zal het worden voortgezet. De andere bruggen werden zoo goed mogelijk onderhouden. Plantsoenen en Wandelplaatsen. Bij raadsbesluit van 3 April werd een crediet van f 6000.— verleend voor het aanleggen van liet plantsoen op het Vischpoortplein voor de Vakschool voor meisjes. Deze werkzaamheden werden in 1922 bijna geheel voltooid. Bij raadsbesluit van 3 April werd besloten 6 door den iepenspintkever aangetaste iepenboomen iu het Coenenspark te doen rooien. Bij raadsbesluit van 8 Mei werd een crediet van 69 f 1700.— verleend voor het omrasteren van de gazons op het Stationsplein en het opruimen der bosschage rondom de fontein aldaar. De werkzaamheden werden in 1922 bijna geheel voltooid. Bij raadsbesluit van 13 Maart werd besloten tot het rooien van eenige boomen naast het perceel van H. H. de Jonge aan de Rozengracht. Bij raadsbesluit van 19 December werd naar aan leiding van een adres van de fa H. J. R e e s i n k Co tot het vellen van boomen in de Noorderhavenstraat staande voor hunne kantoren en pakhuizen besloten. Door den buitengewonen gunstigen zomer waren de plantsoenen in zeer goeden toestand, vooral de gazons waren heel goed op kleur; enkele perken trokken zeer de aandacht. Voor besproeiing werd 150 M3 water gebruikt, voor fonteinen 252 M3. Voor de paden werd gebruikt: 20 M3 grintzand a f 4.en 60 M3 sintels a f 0,50 (ter vervanging van grint). De sintels werden gewalst met de landrol. Aan den Deventerweg en Praebsterkamp werden plantsoenen aangelegd, in hoofdzaak uit een beplanting met heesters en rozen bestaande, welke reeds een zeer goeden groei vertoonden en gedeeltelijk al rijp bloeiden. Als straatbeplanting werd langs de Praebsterkamp een rij Meidoorns, rood en wit om den ander gezet. De Hemonystraat werd met smalgroeiende Acacia's (Robinia Bessoniana) beplant. De gevreesde iepenziekte, welke voor 3 jaren reeds in verschillende deelen van ons land werd waargenomen, deed ook hier onlangs haar intrede.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 36