66 De toestand van de beschoeiing aan de Noordzijde van de Noorderliaven is nog steeds zeer slecht en eischt noodzakelijk herstelling. De grachten in en om de stad werden zoo goed mogelijk schoongehouden. De pompinrichting, staande in den tuin van het gymnasium werd 49 maal gebruikt voor bemaling van de Binnengracht. Kaden en Loskraan. De kademuur langs den ljssel, tegenover de verlengde Kuiperstraat verkeert tengevolge van grondverzakking in een zeer slechten toestand en eischt grondige her stelling. Bij raadsbesluit van 13 Maart 1922 werden de kade-, lig-, haven-, kraan-, en bruggelden verhoogd. Onderhoud der Kribben. De krib- en beslagwerken langs den ljssel werden voor zoover de waterstand het toeliet goed onder houden en zoonoodig verbeterd. Het nieuwe kribwerk langs het Havenkanaal (zuid-zijde) werd op sommige plaatsen met steenpuin nog extra versterkt. Een gedeelte kribwerk langs den zuidelijken oever der Helbergsche beek werd over een lengte van 60 M. van nieuw krib werk voorzien. Thans moet van dien oever nog onge veer 60 M. van nieuw kribwerk worden voorzien. Als dat geschied is zal de heele Zuidoever van de Helberg sche beek en het Havenkanaal van nieuw kribwerk 67 zijn voorzien. Het benoodigde kribhout werd verkregen van het op de landerijen groeiende wilgenhout. Bruggen en Duikers. 1. de IJsselbrug; 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade 3. de Marschpoortbrug 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze 5. de brug over de binnengracht bij de Spittaalstraat 6. de brug over de binnengracht bij de Laarstraat 7. de brug over de binnengracht bij de Halvemaan straat. 8. de brug over de binnengracht tusschen den Boompjeswal en de Polsbroek 9. de Diezerbrug 10. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaalstraat 11. de brug over de hoofdgracht bij de Laarstraat; 12. de Berkelbogen 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel 14. de brug of duiker in den Buitensingel 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven; 16. de brug of duiker over de beek in den wegnaar Emmerik 17. de groote brug over de beek bij de weide Helbergen 18. de kleine brug over de beek bij de weide Helbergen 19. de Oostveensche brug 20. de brug in den weg naar Tonden 21. de duiker in den landweg naar het Galilée; 22. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 35