54 4 aanvragen voor liet plaatsen van steigers en schut tingen 16 aanvragen voor bevvoningverklaring 7 aanvragen voor het plaatsen van schuren e. d. Onder de geheel nieuwe gebouwen zijn één blok, van 9 woningen aan de Hemonystraat, één blok van 6 woningen aan den weg naar Laren en één blok van 4 en één blok van 3 woningen op den Hazekamp. In 1922 zijn 5 woningen met vergunning van Bur gemeester en Wethouders aan hare bestemming ont trokken; de Minister van Arbeid had tegen het ver- leenen dezer vergunningen geen bezwaar. In het afgeloopen jaar zijn 80 nieuwe woningen voltooid en betrokken. Het aantal hinderwetaanvragen was 23, dat der drankwetaanvragen 8. Er kwamen 5 klachten in over brandgevaarlijke en bouwvallige toestanden van schoorsteenen na inge steld onderzoek werd de betrokken eigenaar of be heerder aangeschreven om verbeteringen aan te brengen, waaraan steeds werd voldaan. Verder werden 4 klach ten over hinder van vuilwaterafvoer of stank ingediend; na onderzoek en aanschrijven zijn de oorzaken weg genomen. In Augustus kwam een klacht binnen van een bewoner van den Emtnerikschen weg over de onbruikbaarheid van een pomp voor drinkwatervoor ziening. Een bespreking met den eigenaar had tot resultaat dat het perceel aan de gemeentelijke water leiding werd aangesloten. Krachtens art. 48 der bouwverordening zijn ver schillende eigenaren van perceelen bij het einde van 55 het dienstjaar aangeschreven om hunne vuilwateraf voer op de openbare straat op te ruimen of te ver beteren. Aan de gemeente werd voor het verrichten van diverse werkzaamheden etc., waaronder beerput- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten koste van derden gemaakt f 12663.08 terugbetaald; door de twee tramwegmaatschappijen aan retributie f 20S.06 daaronder begrepen de noodige herstelling aan straten. Voor tijdelijk straatgebruik werd f 783.16 geïnd. Pompen. Waar noodig werden deze hersteld en opnieuw geverfd. Er zijn 15 openbare pompen, geplaatst als volgt 1 in de Waterstraat 1 in de Kuiperstraat 1 op de Houtmarkt 2 op de Groenmarkt 1 op de Zaadmarkt 1 in de Vaaltstraat 1 in de Broederenkerkstraat 1 in de Heukestraat 1 in de Bakkerstraat 1 in de Kreynckstraat 1 op de Nieuwstad 2 in de Laarstraat 1 in de Schoolstraat in de Hoven. Verder zijn nog aanwezig 5 standpijpen op de waterleiding, te weten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 29