Bijlage V. 28 houdend te zijn, zoodat 14 elenstampers en 149 looden fluitjes afgekeurd werden. Van de drie onderzochte soorten hoofd-eaude-cologne was geen der soorten arsenicumhoudend. Van de 3 monsters zeeppoeder, 3 chloorpraeparaten, 1 zachte zeep, 1 soda en 1 wrijfwas, die onderzocht werden, was alleen het monster wrijfwas een ondeug delijk oorlogsproduct, v.n. uit meelpap bestaande. 2 partijtjes knetterlak bestonden voornamelijk uit witte phosphorus en werden daarom aan het verkeer onttrokken. Monsters op verzoek van particulieren, politie, enz. Een monster deeg werd ter onderzoek ingezonden, omdat er groene strepen in voorkwamen bij ingesteld onderzoek bleken de meelzakken aan den buitenkant met een groene kleurstof gemerkt te zijn, welke kleur stof de ongelukkige eigenschap bezat, door de zak heentedringen, waardoor zij in het meel terecht kwam. De kleurstof bleek van onschadelijken aard te zijn. De fabrikant werd verzocht, de zakken op eene andere wijze te merken. 3 monsters margarine voldeden aan de gestelde eischen, evenals een monster roomboter, een monster bessensap, en 5 monsters suiker. Een lepel bleek geen schadelijke metalen te bezitten. Een monster rijst bevatte klander, een monster jam Bijlage V. 29 bestond uit agar-agar, citroensap en een kleurstof. Voor de Gemeente Politie van Apeldoorn, werden, wegens vermoedelijke overtreding der Drankwet achttien monsters verschillende dranken onderzocht. Op verzoek van den Directeur van Gemeentewerken te Zutphen, werd een reinigingsmiddel voor kalkzand- steen onderzocht, dat oxaalzuur bleek te zijn. De Directeur van den Keuringsdienst van Waren in het gebied Zutphen, H. W. DE KRUIJFF.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 283