Bijlage V. 24 2 monsters havermout, 1 monster Farine Nestle en een monster havergoud, bleken allen sterk beschimmeld te zijn 357,5 K.G. werden ongeschikt gemaakt voor menschelijk gebruik. Van de 4 monsters Carr's Maitmeel bleken er 2 een te hooge zuurgraad te hebben. Over het daarmede gebakken brood, waren dan ook klachten bij dezen dienst ingekomen. De wijze van bewaring der meelsoorten liet in vele winkels te wenschen over. De aanwijzingen, door de keurmeesters gegeven, om hierin verbetering te brengen, werden in het algemeen zeer goed opgevolgd. Koffie en Thee. Een monster koffie bleek gemengd te zijn met ge brande gerst. 3 monsters thee waren sterk beschimmeld, terwijl een monster ruim 20 theesteeltjes en andere verontreinigingen bevatten. 112,5 K.O. thee werden aan de consumptie onttrokken. Limonades, aanverwante artikelen en Jams. Er werden 41 monsters verschillende soorten limo nade onderzochthiervan bevatten er 24 saccharine, 2 hadden een veel te hoog gehalte aan conserveer middelen, n.l. meer dan 600 mgr. per Liter, terwijl 2 monsters met glucosestroop bereid waren. 34 monsters waren op onjuiste wijze geëtiquetteerd. Aan de consumptie werden 34/1 en 20/2 flesschen en 9,4 Liter onttrokken. De afgekeurde limonades waren allen afkomstig van de firma Ph. van Perlstein Zoon te Doetinchem. Van de 8 monsters limonettelikeur bevatten er 4 Bijlage V. 25 saccharine, ook deze waren van de Firma Ph. van Perlstein fV Zoon te Doetinchem afkomstig. Van de 11 monsters LimonadeGazeuse, die ter on derzoek binnengebracht werden, bevatten er 7 schuim- stoffen. De fabrikanten van deze artikelen ontvingen eene waarschuwing met de mededeeling, dat schuim- stoffen bij de .bereiding van Limonade Gazeuse niet meer gebruikt mochten worden. 2 monsters huishoudjam voldeden aan de gestelde eischen. Bouillonblokjes. Door de keurmeesters werden 69 partijen, in totaal 114.820 stuks bouillonblokjes afgekeurd, omdat zij be dorven waren. Het waren allen bekende oorlogsmerken, waarvan het onderzoek aantoonde, dat zij met geen of met zeer weinig bouillon bereid waren. Al deze partijen waren onverkoopbaar en werden om onbegrijpelijke redenen door de winkeliers toch nog bewaard. Vleeschextracten. 6 monsters verschillende soorten vleeschextracten voldeden niet aan de gestelde eischen. Het waren alle oorlogsartikelen, die weinig of in de meeste gevallen geen vleeschbestanddeelen bevatten. Blikconserven. Onderzocht werden 2 monsters visch, 7 monsters vleeschwaren, 4 monsters groenten en 3 monsters saucen, allen in blik verpakt. Hiervan bleken 1 monster kalfsleverpastei, 2 monsters appetit-sild en 1 monster capucijners bedorven te zijn,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 281