Bijlage V. 22 koopen, in strijd met de handelsusance van bona fide handelaren. Azijn. Van de 7 monsters azijn, die in het laboratorium onderzocht werden, had 1 monster een te gering ge halte aan azijnzuur, waarvoor den fabrikant een waarschuwing gezonden werd een monster be vatte 1 gram ijzer per Liter, waardoor het ongeschikt geworden was voor de consumptie, zoodat 35 Liter moesten worden afgekeurd. 2 monsters bevatten zeer veel aaltjes, de eene partij, groot 620 Liter, werd aan den fabrikant teruggezonden, terwijl de 2e partij groot 20 Liter, die bovendien sterk vervuild was, vernietigd werd. De beide monsters azijnessence hadden een iets te laag gehalte aan azijnzuur. Cacao en Cacaoproducten. Van de 83 partijen werden er 28 afgekeurd, wegens de aanwezigheid van schimmelwoekering. 3 monsters E.P. cacao voldeden aan de eischen. Van de 2 mon sters Bronia was er een ondeugdelijk wegens schimmel en van 3 monsters racahout waren er 2 ondeugdelijk wegens sterke schimmelwoekering, zoodat resp. 8,5 K.G. Broma en 35 K.G. Racahout moesten worden vernietigd. Op verzoek van den Heer Burgemeester van Hengelo werden 4 partijtjes chocoladereepen nagegaan, die allen ongeschikt bleken te zijn voor menschelijk ge bruik zoodat 13,6 K.G. moesten worden vernietigd. Bijlage V. 23 Meel en Meelproducten. Van de 11 monsters grutten- of boekweitmeel bleken er bij onderzoek slechts 3 zuiver boekweitmeel te zijn, de overige monsters waren mengsels van boekweitmeel en rijstmeel, al dan niet gemengd met tarwemeel. De winkeliers bij wie deze mengsels aangetroffen waren, ontvingen eene mededeeling, dat zij deze pro ducten in het vervolg als „gemengd meel" moesten verkoopen, terwijl ook de leveranciers van deze ge mengde producten eene soortgelijke aanschrijving ont vingen. 7 monsters tarwebloem bleken allen zuiver tarwe bloem te zijn, doch 2 ervan waren bedorven door schimmel, terwijl een monster veel mijt bleek te bevatten. Om deze reden werden de 3 partijen, waarvan deze monsters genomen waren, afgekeurd, zoodat 712,25 K.G. tot veevoeder werd verwerkt. 3 monsters griesmeel waren zuiver tarwegrieseen dezer monsters bevatte veel mijt, zoodat 2 K.G. tot veevoeder verwerkt moesten worden. Het monster maizena was zuiver maismeel. Een monster kindermeel was rijstmeel, doch had een zoo hooge zuurgraad, dat de aanwezige voorraad on geschikt voor menschelijk voedsel geworden was. 2 monsters gemengd meel waren mengsels van boek weit-, rijst-, en tarwemeel. Een ervan bevatte zooveel mijt, dat 1,25 K.G. afgekeurd moest worden. Het werd door veevoeder gemengd. Een monster tapiocagriesmeel was zuiver tapioca. Een monster, verkocht onder den naam Mondamin, was een maisproduct.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 280