50 4. School A, aan tie Gasthuisstraat 5. D, aan de Waterstraat 6. E, in de Polsbroek 7. F, in de Hoven 8. G en B, aan den Tadamasingel 9. H, aan den Louisesingel 10. 1 en C aan de David-Evekinkstraat 11. de gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein 12. de lokalen van de Rijksnormaallessen boven school D in de Waterstraat 13. de hoogere burgerschool met conciërgewoning aan de Waterstraat 14. het gymnasium met de daarbij behoorende clavi gerswoning aan 's-Gravenhof De verschillende schoollokalen verkeeren in goeden toestand. In een leslokaal van de bewaarschool aan den Paar- denwal is een nieuwe vloer met liggers aangebracht. Wegens de reorganisatie van het onderwijs werd het noodzakelijk de scholen I aan de David Evekinkstraat en G aan den Tadamasingel te verbouwen, school I werd gesplitst in scholen I en C en school G in scholen G en B. Het schoolgebouw aan de Van Tilstraat (school A) werd veranderd door enkele leslokalen te vergrooten. Het gebouw der Handelsschool aan de Loinbardsteeg, onderging een belangrijke verbetering. De bestaande privaten werden vervangen door 3 nieuwe WC's en een reukloos urinoir, terwijl enkele leslokalen werden vergroot en beter verlicht door het aanbrengen van een lichtkozijn. 51 Voor al deze werken werd bij raadsbesluit van 13 Maart 1922 crediet verleend. De gymnastiekschool werd van buiten opnieuw geverfd. Van school I werden 60 banken geverfd, van scholen E en H ieder 40 en van school A 24. In school E werd de gasverlichting uitgebreid. In school A werd een nieuwe kaartenkast geplaatst. In de scholen I en G werden gootsteenbakken aangebracht. In een der leslokalen der H.B.S. werd een houten lambriseering aangebracht en het lokaal zelve van binnen geverfd en wandversiering aangebracht. In het gymnasium werd de .bestaande kolenbergplaats vergroot. Bij raadsbesluit van 8 Mei 1922 werd een crediet van f 40000.— verleend voor den bouw van een tweede gymnastieklokaal, met inbegrip van de aanschaffing van werktuigen enz. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 4 Juli 1922 werd aan de firma Van Waning te Rotterdam de uitvoering van de betonwerken van het tweede gymnastieklokaal gegund voor de som van f 6920.Bij besluit van dat College van 31 Juli 1922 werd den bouw aan W. J u r r i n s te Brummen opgedragen voor f 23990.—. Het medegebruik der verschillende inrichtingen werd als volgt toegestaan. Gymnastiekschool. Aan de gymnastiekvereniging „Sandow" op Maan dag- en Vrijdagavonden van 8—10 uur.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 27