Bijlage V. 14 hout8,5 KG. Bromacacaoproducten547 chocolade reepen 1 busje leverpastei6 busjes witte capucijners 5 busjes appetit sild 3 busjes visch 1,5 K.G. peren 3,5 K.G. anijszaad; 112,25 K.G. tarwebloem 357,5 KG. diverse meelsoorten 2 K.G. griesmeel 1,25 K.G. gemengd meel; 9,5 K.G. boter; 112,5 K.G. thee; 42 heele en 20 halve flesschen, 8,4 Liter diverse Limo nades 4 heele flesschen, 1 Liter alcoholvrije likeur; 129 pakjes puddingpoeder; 30 doosjes saffraan; 3 K.G. witte peper; 3 K.G. kaneel; 105,95 K.G. rnus- caatnoot14 etenstampers 149 fluitjes; 36 pakjes Deka- pudding. Al de bovenstaande partijen werden uit de consump tie gebracht, d.w.z. dat de waren ongeschikt gemaakt werden voor menschelijk gebruik. Het grootste gedeelte werd tot veevoeder verwerkt, of indien mogelijk, toege staan voor andere doeleinden te besteden slechts in die gevallen, dat zij voor elk verder gebruik ongeschikt waren, werden zij vernietigd. Voor een overzicht van de afgekeurde partijen, ge meentewijze gerangschikt, wordt verwezen naar tabel No.1. De keurmeesters inspecteerden in het afgeloopen jaar 2665 winkels, magazijnen en pakhuizen en keurden daar 1598 partijen waren af, die in ondeugdelijken toestand verkeerden zij inspecteerden verder 1314 bakkerijen, waarbij door hen 9209 brooden gewogen werden. Zij brachten 1441 monsters ter onderzoek mede in het laboratorium, waarvan 621 d.i. 43,1 ondeugde lijk werden bevonden. Een overzicht van de verrichte werkzaamheden geeft tabel No. 2. Bijlage V. 15 Omtrent de artikelen, die in het laboratorium onder zocht zijn, kunnen de volgende opmerkingen nog ge maakt worden Melk. In totaal werden 842 monsters melk onderzocht de daarbij verkregen resultaten zijn verzameld in tabel No. 3, waarin zij voor elke gemeente afzonderlijk zijn opgegeven, zoodaf de samenstelling en de hoedanig heid van de consumpfiemelk voor elke kringgemeente is na te gaan. Het aantal genomen monsters in de verschillende gemeenten is nog al uiteenloopend in hoofdzaak houdt dit aantal verband met het aantal melkverkoopers. In enkele gemeenten toch wordt de consumptiemelk geheel of voor het grootste gedeelte door tusschenkomst der zuivelfabrieken aan de inwoners afgeleverd, met be hulp van slechts een enkele slijter. In die gemeenten is het aantal genomen monsters veel kleiner, dan in die, waar de melk door een groot aantal slijters of veehouders gedistribueerd wordt. Ook de hoedanig heid van de melk heeft een grooten invloed op het aantal monsters, want als bij het onderzoek in het laboratorium de melk vervalscht blijkt te zijn, of van uierziek vee afkomstig, dan heeft dit dikwijls een uit gebreid onderzoek tengevolge, om den schuldige aan de vervalsching, of om de uierzieke koe op te sporen. Bovendien werden die slijters en veehouders, die verdachte melk afleverden, veel meer bemonsterd, dan diegenen, die steeds melk van goede hoedanigheid verkochten. De melkmonsters zijn genomen, zoowel van de melk,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 276