Bijlage V. 10 Overzicht van de verrichte werkzaamheden Zooals reeds is medegedeeld, heeft de dienst zich tot 1 December 1922, wat het laboratorium betreft, buitengewoon moeten behelpen, daardoor kon niet worden overgegaan tot het aanstellen van het benoo- digde personeel, zoodat hiermede gewacht is, tot het nieuwe gebouw in gebruik kon worden genomen. Aanvankelijk werd de directeur door een keurmeester le klasse bijgestaan, die tevens administratieve werk zaamheden verrichtte. In dien tijd werden de eerste voorbereidende werk zaamheden verricht. Na het in functie treden van den hoofdkeurmeester, werd direct begonnen met het be zoeken en op kaart brengen van alle verkoopers van waren, die onder de Warenwet vielen. Vóór 1 Januari 1922 konden geen monsters genomen worden, omdat de Warenwet voor dit Gebied nog niet in werking was getreden. Er werd gedurende dien tijd oriënteerend onderzoek verricht. Met 1 Jan. 1922 begonnen de keurmeesters hunne inspecties. Veel monsters konden er niet mede gebracht worden, daar nog slechts de analist le klasse in functie was, terwijl de aard der monsters, die onder zocht konden worden, zeer beperkt was, wegens ge brek aan glaswerk en instrumenten. Door moeilijkheden met den uitvoer uit Duitschland, kwam het bestelde slechts zeer langzaam binnen. Na de overname van den inventaris van den opgeheven Gemeentelijken Keuringsdienst van Deventer, kwam er groote verbeteiing. Bijlage V. 11 Door aanstelling van 2 keurmeesters, die resp. 16 Mei en 1 Juni in dienst traden, kon het aantal inspecties aanmerkelijk worden uitgebreid. Bij deze inspecties werden zeer vele artikelen aangetroffen, die de keur meesters reeds direct konden afkeuren, omdat zij in ondeugdelijken toestand verkeerden, door bederf, door schimmelwoekering, door de aanwezigheid van mijt enz. Verschillende winkels werden aan een grondige schoonmaak onderworpen, terwijl bovendien aan de winkeliers opdracht gegeven werd, zorg te dragen, dat binnen een bepaalde tijd hunne winkels en bergplaat sen grondig gereinigd moesten zijn. In een tweetal bergplaatsen van een grossier te Apel doorn, werd een wagenvracht bedorven goederen aan getroffen. De vloeren van deze bergplaatsen waren bedekt met een vingerdikke korst van vuil, ingetrapte levensmiddelen enz. Nadat de schoonmaak van deze pakhuizen zeer grondig had plaats gehad, werd deze grossier ge waarschuwd tegen eenige herhaling. De toestand werd nadien steeds in orde bevonden.. Dergelijke toestanden in die mate werden niet verder aangetroffen, doch wel ontvingen vele winkeliers waar schuwingen, wegens den onzindelijken toestand hunner winkels en de onjuiste wijze van bewaring. De keurmeesters hebben de volgende artikelen af gekeurd „6 heele flesschen limonadesiroop 49,5 Liter azijn 2,3 K.G. bruinbrood 4 K.G. witbrood IS K.G. rogge brood 118,3 K.G. banketkoekjes; 68 stuks koek; 44.15 K.G. biscuits; 60,4 K.G. chocolade flikjes; enz.;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 274