Bijlage V. 8 zindelijkheid der winkels en op de wijze van bewaring der artikelen. Zij nemen de monsters van die artikelen, waartoe hen opdracht gegeven is zij brengen bovendien mon sters mede van alle waren, die hen om de een of an dere reden verdacht voorkomen, ter nader onderzoek op het laboratorium. De inspecties geschieden op zeer willekeurige tijd stippen, ook op Zaterdagavonden en Zondagen. Van al de werkzaamheden brengen de keurmeesters dage lijks schriftelijk rapport uit Bij de inspecties der verkoopplaatsen wordt zooveel mogelijk zorggedragen, dat elke Gemeente, in verband met het aantal inwoners een evenredig aantal malen bezocht wordtafwijkingen komen echter voor, omdat de grossiers minstens maandelijks bezocht moeten wor den, terwijl de verkoopers, bij wie vele ongerechtigheden ontdekt worden, veel meer bezoeken ontvangen, dan diegenen, bij wie steeds alles in orde is bevonden. De weekmarkten te Apeldoorn en te Zutphen wor den geregeld, die in de andere gemeenten van tijd tot tijd geïnspecteerd. Een der drie keurmeesters is meer speciaal belast met het nemen der melkmonsters. De keurmeesters verrichten hun taak onder leiding van den hoofdkeurmeester, die zelf echter ook de ge wone werkzaamheden van een keurmeester verricht, doch tevens het werk der keurmeesters uitgeeft en con troleert en de meer speciale opdrachten, die uit het onderzoek in het laboratorium voortvloeien, uitvoert. Het aantal door de keurmeesters te inspecteeren ver- Bijlage V. 9 koopplaatsen bedraagt 707 melkverkoopers, 709 bakkers en 1497 winkeliers en grossiers, waarbij opgemerkt moet worden, dat in de kleinere plaatsen de meeste bakkers er een kruidenierswinkel op na houden. Bij de inspecties werd in het algemeen veel mede werking ondervonden van de winkeliers, onwelwillende houdingen behoorden tot de groote uitzonderingen. b. De laboratoriumwerkzaamheden strekken zich uit over de scheikundige en zoo noodig, microscopische of bacteriologische onderzoekingen van al de binnen gekomen monsters. Bij de beoordeeling van de resultaten van het onder zoek wordt rekening gehouden met de eischen, vast gelegd in de bereids verschenen Koninklijke Besluiten, in de Codex Aliinentarius en in de afspraken tusschen fabrikanten en het College van Directeuren van Keu ringsdiensten. Is de uitslag van het onderzoek onbevredigend, dan wordt, al naar de omstandigheden, een waarschuwing aan den betrokkene gezonden, of een uitnoodiging tot een onderhoud, terwijl slechts bij ernstige overtredingen of bij herhalingen overgegaan wordt tot het opmaken van een Proces-Vei baal. Zooveel mogelijk wordt ge tracht den waren schuldige te treffen. c. De administratie is vrij omvangrijk. De technische boekhouding is, in verband met Art. 2 sub 11 van het Koninklijk Besluit van 18 Maart 1921 S 592, vrij uitgebreid. De finantieele boekhouding wordt volgens de dubbele methode gehouden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 273