Bijlage V. 6 versum en werden, zoover noodig, aangevuld door aan koop in Duitschland. T ransportmiddelen. De keurmeesters, belast met de inspecties der verkoop- en bergplaatsen van waren, alsmede van de fabrieken, zijn allen te Zutphen woonachtig. De dienst beschikt met het oog op de zeer groote uitgestrektheid vati het gebied, ten behoeve van het opsporingspersoneel over twee motorrijwielen en een automobiel De keurmees ters krijgen jaarlijks f 50.vergoeding voor het gebruik van hun eigen rijwiel. Werkwijze van den Dienst. Met uitzondering van vleesch- en vleeschwaren (voor zoover de keuring niet van scheikundigen aard is), vallen, volgens Art. 1 van de Warenwet 1919, No. 581, onder toezicht van den dienst, alle eet- en drinkwaren, benevens gebruiksartikelen, die gebezigd worden voor de bereiding, de vervaardiging, de samenstelling of de bewaring van eet- en drinkwaren en bovendien die arti kelen, die bij Algemeenen Maatregel van Bestuur aan gewezen worden. Reeds zijn ingevolge Koninklijk Besluit d.d. 26 Maart 1921, als „Waren", in den zin der wet, de volgende artikelen aangewezen lo. alle grondstoffen, ook kleur-, reuk-, en smaak stoffen, alsmede conserveermiddelen, die bestemd zijn, Bijlage V. 7 of gebruikt worden voor, of bij de bereiding van eet- en drinkwaren 2o. alle artikelen, bestemd, of gebruikt voor verpak king van eet- of drinkwaren 3o. behangsel, zoowel van papier als van andere grondstof vervaardigd, meubelstof en gordijnstof 4o. kinderspeelgoed 5o. caoutchoucartikelen, voor zoover zij gebruikt worden bij de voeding van kinderen 6o. toiletartikelen en kosmetische artikelen lo. eet- en drinkgerei So. wasch-, bleek-, poets- en schoenkleurmiddelen 9o. verdelgingsmiddelen voor insecten en ander ge dierte De werkzaamheden zijn in 3 groepen onder te bren gen a. de buitendienst, b. het laboratoriumwerk, c. de administratie. a. De buitendienst omvat de werkzaamheden van de keurmeesters, die de opdracht hebben alle plaatsen (ook de markten) te inspecteeren, waar waren bereid of verkocht worden. Zij keuren alle voorradige waren, geven aanwijzingen omtrent de eischen, die aan de wa ren zelf, zoowel als aan de bereiding en de etiquet- teering ervan gesteld zijn en zij letten vooral op de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 272