Bijlage U. 6 Het aantal gesubsidieerde werkloozenkassen in deze gemeente was aan het eind van liet dienstjaar 38 met samen 895 leden. De bijdragen in deze kassen door de leden bedroegen f 9850.— Het subsidie der gemeente bedroeg f 4925.- De uitkeering aan werkloozen f 28470. Voor steun aan uitgetrokken en niet georganiseerde arbeiders is door het Burgerlijk Armbestuur uitbetaald een bedrag van ruim f 37000. HOOFDSTUK IV. Werkzaamheden der Districtsarbeidsbeurs. Zooals uit staat 4 blijkt heeft de bemiddeling in het District voor de meeste gemeenten nog weinig resultaat opgeleverd. De opgaven voor een behoorlijke functio neering der bemiddeling kwamen zeer onvolledig, slecht op tijd of in het geheel niet in. Uit de gemeenten Borculo, Hummelo en Keppel, Ruurlo, Steenderen en Zelhem kwamen in het geheel geen opgaven in. Uit Eibergen komt een maandelijksche opgaaf en uit Hengelo zoo nu en dan een bericht. Dit is eenigszins verklaarbaar als men weet dat de Correspondenten geen salaris ontvangen. Inde gemeen te Lichtenvoorde is in 1922 overgegaan tot salarieering van den Correspondent met f 50 per jaar. Gedurende het verslagjaar kwam geen verandering in de aangestelde Correspondenten en werd met deze heeren geen vergadering gehouden. Bijlage U. 7 Om verbetering in dezen toestand te brengen zou zeker noodig zijn het herhaald bezoeken van de Corres pondentenevenwel heeft dit maar zelden plaats omdat de treinenloop in dit District zeer ongunstig is en de Directeur moeilijk het kantoor kan verlatenop het kantoor is toch niemand o:n hem te vervangen. Voor de gemeente Aalten werden pasverklaringen afgegeven voor 6 personen, voor de gemeente Groenlo voor 3 personen en voor de gemeente Winterswijk voor 90 personen, echter steeds nadat was gebleken dat in Nederland geen geschikte werkkrachten te bekomen waren. Aan het eind van het dienstjaar waren de volgende Correspondenten in functie Aalten Borculo Brummen Eibergen Groenlo Hengelo (G) Hummelo/Kepp Lichtenvoorde Ruurlo Steenderen Vorden Warnsveld Winterswijk Zelhem D. J. van Lochem IJzerhandelaar. A. J. Esselink Landbouwer. G. C van Deventer Boekhandelaar. Mej. Samson Ambt. Gemeentesecr. J. J. A. van de Riet L. J. C. Gijsbers H. J. van Holten J. van de Mosselaar Fabrieksarbeider. G. H. Wargerink Ambt.Gemeentesecr. F. Smit F. Bergsma H. Egthuizen E. Buddeke H. E. Knaake Ofschoon nog niet vastgesteld is er sprake van om het Correspondentschap Zelhem op te heffen. Burgemeester. Ambt-Gemecntesecr. Gep. Gem. Veldw. Boekhouder. Kunstschilder.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 263