Bijlage S. 34 bericht onmiddellijk druk zetten, ten einde de quick- apparaten in werking te stellen. Spoedshalve rukt de Politie uit met slangenwagen 7, welke na aankomst daarvan onmiddellijk ter beschikking wordt gesteld van het Brandweerpersoneel. De motorspuit rukt steeds, na voldoende bemand te zijn, uit, ook indien er brand in de Hoven is. De Commandant of degene, die hem vervangt, beveelt of meerder materieel dan hetwelk bij alarm in een kring onmiddellijk uitrukt (zijnde slangenwagen 7, slangenwagen van den betrokken kring en motorspuit) aangevoerd moet worden, dan wel of het personeel der overige onderdeden weder kan inrukken. Ten aanzien der quick-apparaten gelden de volgende bepalingen Quick-apparaten. Deze zijn aangebracht bij verschillende door den Brandraad aangewezen leden van het personeel. Zij worden na opdracht van de daartoe bevoegde personen in werking gesteld. Deze apparaten worden bovendien dagelijks bij het aansteken der straatlantaarns ter controle even in wer king gesteld. Mocht juist op dat oogenblik alarmeering noodig zijn dan werken zij tweemaal achtereen. Op straat is alarmeering waar te nemen over dag wanneer alle lantaarns plotseling ontstoken worden des nachts na 111 uur: wanneer alle lantaarns plotseling gedoofd worden, voordat de dag begint aan te breken. Bijlage S. 35 Het aantal brandweertelephonen bedraagt 16 en het aantal wekschellen 36 (quick-apparaten). Het personeel in de Hoven zoomede dat van den vasten aanjager a/d Larenschen weg, rukt voor een brand in de stad nooit uit, behoudens een daartoe door den Commandant of diens plaatsvervanger uitdrukkelijk gegeven bevel. Kleeding. De brandwachts zijn voorzien van geheel complete uitrustingen. De Commandant en de Onder-Commandant zijn ieder in het bezit van een uniformpet, zoomede liet meerendeel van de opperbrandmeesters en de brandmeesters. De motordrijvers zijn voorzien van een dienstpet met motorjekker en een paar vetlaarzen. De vaste brandwachts moeten in dienst steeds hun uniformpet dragen. Dienstorders. Datum. Omschrijving. 1921. 1. 13 Januari. Betreffend alarmeering. 2 14 Februari. opkomen bij brand. 3. 15 Februari. verbod gebruik van sterken drank door de brandwachts. O bfl O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 255