Bijlage S. 32 kraandeksels opgedragen aan Gemeente-werken, en het onderhoud der kranen zeiven aan de Water leiding. Dat College heeft aan Gemeentewerken tevens opgedragen om bij sneeuwval ruw zout op de brand- kraandeksels te strooien. In den loop van het jaar werden nieuwe kranen bijgeplaatst, t.w.: 1 in de Leeuwerikstraat, 1 op den Buitensingel, 2 in de Staringstraat, 1 in de IJsbaanstraat, 1 op den Hazenkamp. Einde 1922 waren in de gemeentewegen in totaal aanwezig 155 brandkranen, op ouderlingen afstand van J- 100 M. Zij zijn alle ondergronds. Bovendien zijn nog aanwezig 4 brandkranen aan de Gasfabriek, 2 aan het Gasthuis, 1 aan de Waliënkazerne, 1 aan de IJzen- doornkazerne en 1 aan de Latijnsche School. Vaste aanjager. Er is nog 1 vaste aanjager, t. w. aan den Weg naar Laren, welke voorloopig nog wordt behouden. Alarmeering. Ter bereiking van eene stelselmatige alarmeering in geval van brand, is de stad in 7 kringen verdeeld, welke genummerd zijn overeenkomstig den daarin gestationneerden slangenwagen. De voorschriften voor de alarmeering zijn door Bijlage S. 33 Burgemeester en Wethouders vastgesteld blijkens hun schrijven d.d. 9 November 1921 3de afd. B. No. 2503, en luiden als volgt: Voorschriften voor de alarmeering bij brand, bedoeld in artikel 22 van het Brandweerreglement. 1. Van eiken brand wordt onmiddellijk kennis ge geven aan den Hoofdpost der Brandweer T 396 CommandantT 355 Onder-Commandant T 600 Directeur der Gasfabriek en Waterleiding T 135 de PolitieT 160 2. Bij schoorsteenbranden worden gealarmeerd: de Hoofdpost der Brandweer T 396 de CommandantT 355 de Onder-Commandant T 600 de Directeur der Gasfabriek en Waterleiding T 135 3. Indien noodig draagt een der onder 1 genoemden het dienstdoende telephoonpersoneel op tot alar meering over te gaan van den door hem te be palen kring. Is de betrokken kring gealarmeerd, dan wordt het overige personeel, voor zoover telephonisch verbonden, van den brand kennis gegeven onder mededeeling waar die woedt en welke kring gealar meerd is. De Directeur der Gasfabriek laat na ontvangen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 254