Bijlage R. 2 vleesch in deze gemeenten liet stempel „Zutplien" draagt, waardoor de mogelijkheid van een onderling vrij verkeer met vleesch voor deze gemeenten, is geschapendit is, met liet oog op de beperkende bepalingen in de wet en gemeentelijke verordeningen vastgelegd, voor belanghebbenden bij het vleeschverkeer van liet grootste belang. Driemaal moest procesverbaal worden opgemaakt; tweemaal wegens overtreding van Art. 35 der wet en eenmaal wegens overtreding van Art. 19 der verordening. Keuringsgebouw. Het gebouw met toebeliooren alsmede de instrumenten verkeeren in goeden staat en vorderden weinig onder houd. Nog steeds zijn noodslachtplaats en plaats voor de keuring van ingevoerd vleesch in één lokaal ver- eenigdhet afgeloopen jaar heeft daarin geen verandering gebracht. Met nadruk zij hier verwezen naar mijn vorig verslag, waarin gewezen werd op de zeer ongewenschte verhouding, waarin zich dikwijls het goedgekeurde vleesch bevindt te midden van ziek vleesch en zieke organen, waarvan den aard der ziekte nog niet is vastgesteld. Hoewel contact tusschen dit vleesch zooveel mogelijk wordt vermeden, is infectie toch niet uit gesloten vooral 's zomers, wanneer liet in de slacht plaats wemelt van vliegen. Een afzonderlijk lokaal voor de keuring van het ingevoerde en goedgekeurde vleesch is daarom een dringende eisch. Dit klemt des te meer, nu ook nog de noodslachtplaats de aangewezen plaats is voor den verkoop van het vleesch der in Bijlage R. 3 noodgedoode dieren, dat onder toezicht moet worden verkocht. Het publiek heeft daardoor vrijen toegang tot dit lokaal, hetgeen dikwijls zeer ongewenscht is en belemmerend op den dienst werkt. Om den dienst naar behooren te kunnen verrichten, is naast de nood- slaclit-plaats noodig ecne ruimte, waar het geslachte dier, hangende het onderzoek, afgezonderd blijftdaar naast een lokaal, waar het ingevoerde vleesch gekeurd en het vleesch bestemd voor den verkoop onder toe zicht, verkocht wordt. Deze ruimte zou dan tevens plaats kunnen bieden aan een sterilisator, waarop in mijn vorig verslag reeds werd aangedrongen en waar naar belanghebbenden, wegens de hooge kosten aan sterilisatie in eene andere gemeente verbonden, reik halzend uitzien. Keuringen. De meerdere werkzaamheden door de wet aan den dienst opgelegd, bestaan in hoofdzaak in de dubbele keuring der varkens, het verplichte bacteriologisch onderzoek van het vleesch van gestorven en in nood gedoode dieren en het toezicht op den verkoop van het vleesch dezer dieren. Den lsten October werden de diensten van de gemeenten Gorsscl en Warnsveld ter hand genomen en een bijkantoor te Gorssel geves tigd. De dienst in Gorssel werd door den hulpkeur meester, gestationeerd te Gorssel en die in Warnsveld van uit deze gemeente, met behulp van een motorrijwiel, verricht. Na 1 October nam derhalve het aantal keuringen aanmerkelijk toe, terwijl in evenredigheid daarmede

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 235