Bijlage Na. 20 Inrichtingen. Het ontsmetlingsgebouw met alles wat tot de volledige inrichting behoort, verkeert in goeden toestand. De éénkamer-woning in de Rosmolensteeg werd zoowel het buiten- als het binnenwerk opnieuw geverfd. Materiaal. Het materiaal werd goed onderhouden en verkeert in goeden toestand. Het bestaat, wat de voornaamste voorwerpen betreft, uittwee vierwielige rijtuigen voor het vervoer van besmette en ontsmette goederen, een transportdriewieler voor het vervoer van woning- ontsmettingsmiddelen, een rijtuig voor het vervoer van zieken, een lijkwagen, twee Torren's-desinfectors, een Flüge-apparaat, een ammoniakverdamper, vijf aesculaaplampen, een groote sproeier, twee kleine sproeiers, en verder kisten, kleeding, uitrusting, enz. Het vervoer van zieken geschiedt nog steeds met het daarvoor bestemde rijtuig. Moet echter vervoer plaats hebben van zeer ernstige patiënten, dan geschiedt dit, teneinde hinderlijk stooten of nadeelige lichaams bewegingen te voorkomen, steeds met de brancard ten dienste van de Politie. Het spreekt vanzelf, dat, telkenmale na gebruik, Bijlage Na. 21 grondige ontsmetting van deze vervoermiddelen plaats heeft. Overzicht der werkzaamheden. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, die in de Wet van 4 December 1872 worden genoemd, bedroeg Diphteritis ]6 Febris Typhoidea 1 Roodvonk 7 Scabiës 11 terwijl volgens plaatselijke verordening aangifte werd gedaan van Mazelen 3. Zoodra een geval van besmettelijke ziekte wordt gemeld, worden de noodige maatregelen getroffen, die gewoonlijk hierin bestaan, behalve in het aanbrengen van het kenteeken, in het plaatsen van extra privaat- of vuilniston, het medenemen van de vloerkleeden en matten (kleedenkloppen, zoolang de ziekte duurt, is bij gemeenteverordening verboden), om afzonderlijk gereinigd te worden, het verstrekken van creoline, enz. enz. Voortdurend wordt getracht, zooveel mogelijk hulp te verleenen gedurende het ziektegeval, door tusschentijdsche ontsmetting van privaat e. d. In den loop vpn het jaar hadden de navolgende ontsmettingen plaats

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 221