Bijlage N. 4 gereedschap werd opgeborgen, is wegens bouwvallig heid afgebroken. De afgenomen pannen werden gebe zigd voor afdekking van een open bergplaats voor het bewaren van afzetpalen, spoor, enz. Materieel. Het materieel verkeert in voldoenden toestand. Er werden 250 stuks privaattonnen met 100 deksels aan geschaft. Vernieuwd werd den geheelen bovenbouw van drie aschwagens, waarbij een windwerk werd aan gebracht, dat den wagen doet wippen voor het leeg- storten en gelijktijdig het achterbord omhoog draait. Deze wijze van storten bevalt uitstekend en sluit gevaar voor het bedienend personeel uit. De verandering werd uitgevoerd door de Firma K. Rolink Zn. te Enschede voor f 2640.—. Ter vervanging van een voor het gebruik afgekeurden tonnenwagen werd een nieuwe wagen geleverd door de Firma Geesink Zn. te Weesp voor f 1470.Een der ijzeren handveegkarren werd door een geheel nieuwe vervangen, die op de werk plaats van de Brandweer werd vervaardigd. Bovendien werd ten behoeve van het herstellen van wielbanden een stuikmachine aangeschaft voor f 200.Twee nieuwe beertenders werden aangeschaft voor f887.81. De materieelstaat, vermeld in het verslag 1921, onder ging geene verandering. Bespanningen. Het aantal gemeentepaarden bedroeg 10 stuks. De Bijlage N. 5 nos. 3 en 7, genoemd in het verslag van 1921, werden door den gemeenteveearts afgekeurd voor verder gebruik. No. 3 een tienjarige vos, was lijdende aart ongenees lijke straalkankerno. 7 een 16 jarige ruin, was te veel versleten, om de zware reinigingsdiensten te kunnen verrichten. De vos werd bij inschrijving verkocht voor f 182.10, terwijl bij lateren verkoop voor het paard Piet f 232.50 werd ontvangen. Aangekocht werden twee Zeeuwsc'ie, jonge stamboek ruinen voor f1170.Deze paarden voldoen uitstekend. Acht paarden werden geweid van 22 Mei tot 6 October, terwijl de 2 overige paarden afwisselend gestald werden bij den Hoofdpost van de Brandweer. Ter voorziening in het tekort aan bespanningen werd het bovengenoemde paard Piet voor het verrichten van lichte werkzaam heden tijdelijk aangehouden. Gedurende het jaar 1922 kwam, met uitzondering van het aan straalkanker lijdende paard, geen ziekte dagen voor. Waar de onderhoudskosten der paarden over 1922 hooger zijn dan in 1921 (f 2.21 bij f 2.19 per dag en per paard), moet niet uit het oog verloren worden, dat de aftrek voor verkochte paardenmest slechts f 60. bedroeg tegen f 771.— over 1921. De overige paarden mest werd in de compost verwerkt. De uitgaven voor voeding en ligging der paarden, met inbegrip van de weidepacht, bedroegen over het boekjaar 1922 f 6247.07'/2 De verdere kosten aan bespanningen besteed, hebben bedragen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 213